Rekuperacja jako nowoczesny, zaawansowanym sposób wentylacji

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie otoczenia jest coraz to wyższe, obowiązkiem każdego świadomego obywatela jest każde działanie, by zapobiegać dewastowaniu środowiska.


Dzieje się tak w każdej sferze życia, także w budownictwie.


płótno - przemysł
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


W nowoczesnych budowlach niezbędne jest zagwarantowanie dobrego systemu wentylacji. Dobrym rozwiązaniem jest montaż w budynkach rekuperatora, jaki przynosi doskonałą cyrkulację powietrza bez strat energetycznych. Rekuperator to dwa wentylatory, wywiewny i nawiewny, także wymiennik ciepła, w którym powietrze które dopływa do środka budynku nagrzewa się od cieplejszego powietrza które jest wywiewane. Są w nim instalowane także filtry powstrzymujące zanieczyszczenia.


Montowanie instalacji wentylacyjnej zaopatrzonej w rekuperator daje gwarancję obniżenia kosztów nagrzewania budynku poprzez ograniczenie utraty ciepła. Dzięki takiemu urządzeniu nie stracimy ciepła zimą, a w lecie budynek jest dobrze chłodzony. Warunkiem stosownego funkcjonowania tego rozwiązania jest prawidłowe przeprowadzenie instalacji wentylacyjnej z odzyskiwaniem ciepła, a także sprawnie funkcjonująca centrala z rekuperatorem. Rekuperacja jest współczesnym, nadzwyczaj zaawansowanym sposobem wentylacji budowli. Jest to automatyczna unormowana wentylacja (http://www.klimarosa.pl/oferta/rekuperacja-wentylacja/) nawiewno-wywiewna z pomocną funkcją odzyskiwania ciepła.
System rekuperacji oparty jest na centrali wentylacyjnej, to znaczy na rekuperatorze, jakiego centrum stanowi wymiennik ciepła.


Zastosowanie rekuperatora to dbanie o środowisko naturalne, ponieważ następuje mała emisja dwutlenku węgla do atmosfery.