Jakim sposobem poradzić sobie z wielką liczbą danych?

Obecnie żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w którym wiadomości oraz ich gromadzenie, przesyłanie, analizowanie oraz archiwizowanie może być kluczowe, a czasem staje się nawet cenniejsze od dóbr materialnych. Posiadanie informacji jest źródłem przewagi konkurencyjnej, jaka z kolei przekłada się na osiągnięcie sukcesu rynkowego i zagwarantować szybki rozwój biznesu. W zasadzie nie odnosi się to wyłącznie do firm, ale również do każdej sfery życia. Jednak samo zgromadzanie danych nie jest wystarczające. Niezbędna jest odpowiednia integracja danych, jakie będą przechowywane w repozytorium danych.


praca przy komputerze
Author: Libertic
Source: http://www.flickr.com
Repozytorium danych to takie miejsce, w jakim w określony sposób trzymane są dokumenty. Jest to główny magazyn, jaki zaprojektowany jest tak, żeby do wszystkich przechowywanych w nim informacji był łatwy. Repozytorium danych zapewnia natychmiastowy dostęp do określonych danych każdej zatrudnionej osobie. Warunkiem pozostaje oczywiście posiadanie niezbędnych uprawnień. Jeśli je mamy, wówczas możemy korzystać z takich samych danych, z których korzystają inni koledzy oraz koleżanki z zakładu pracy.

Powiązane artykuły: www.datarino.com

Narastającym problemem pozostaje jednak temat integracji danych. Integracja danych opiera się bowiem na nieustannym usuwaniu z bazy niepotrzebnych powtórzeń oraz informacji, jakie nie będą nam do niczego przydatne. Dzięki temu procesowi posiadane przez określoną organizację dane będą wciąż aktualizowane. W efekcie wszystkie analizy bazy danych staną się miarodajne. Obecnie aktualne bazy danych stanowią klucz do odniesienia sukcesu. Integracja danych jest wykorzystywana w wielu branżach. Może przybierać wieloraki kształt w zależności od wymagań przedsiębiorstwa. Mowa tutaj np. o integracji systemów warstwy biznesowej i systemowej. Mamy tutaj na uwadze takie warstwy, jak: warstwa biznesowa lub warstwa produkcyjna. Bez względu na to, którą z nich mamy na myśli, to musimy określić wspólny mianownik. Integracja danych to regularny proces, który ma na celu aktualizację informacji - poczytaj.


repozytorium danych
Author: Marcin Wichary
Source: http://www.flickr.com
Są one nieocenione do dalszego owocnego rozwoju, który zazwyczaj ma rzeczywisty wpływ na pomnożenie dochodów. Zadbajmy się jednocześnie o porządne repozytorium danych, jakie zapewni wszystkim pracownikom natychmiastowy dostęp do danych, potrzebnych do wykonywania codziennych obowiązków. W efekcie tych działań i ich konsekwentnego wprowadzenia, możemy powoli szykować się na nadchodzący sukces!