Szkolenia on-line dla pracowników - czy warto korzystać z takiej formy doszkalania pracowników w swej firmie?

Nie od wczoraj wiadomo, iż największym kapitałem właściwie każdej firmy są zatrudnieni w niej pracownicy. Jednocześnie o kapitał ludzki trzeba stale dbać, zatem mądry szef z pewnością nie będzie ciągle zatrudniał nowych ludzi, lecz dbał o pracowników, którzy są już zatrudnieni w firmie.
filmy korporacyjne
Author: Jeff Wilcox
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj dbamy o rozwój swych pracowników, organizując dla nich wszelkiego rodzaju kursy czy wysyłając ich na tego typu kursy i opłacając je co najmniej częściowo. Dzisiaj przyglądamy się szkoleniom online - czy warto korzystać z tej firmy szkoleń?


dokument
Author: Nokia
Source: Nokia


Jak wygląda szkolenie on-line w praktyce?


Zwykle szkolenia online polegają na oglądaniu przez pracownika różnego rodzaju prezentacji, zawierających między innymi filmy instruktażowe sprawdź ofertę na stronie www.noxmedia.pl. Później kursant powinien odpowiedzieć na szereg pytań, które sprawdzają jego wiedzę nabytą podczas takiego szkolenia. Zwykle większość firm organizujących szkolenia on-line wystawia kursantowi dyplom ukończenia takiego szkolenia - część z nich jest uznawanych wręcz na całym świecie, zatem oczywiście warto wybrać taką firmę, która ma uprawnienia do organizowania szkoleń internetowych i wystawienia takich akurat certyfikatów.


Jak znaleźć odpowiednią firmę?


Filmy korporacyjne można obecnie znaleźć praktycznie wszędzie w sieci, w licznych wypadkach także za darmo przygotowana oferta tutaj. Jeżeli jednak chcesz przeprowadzić dla swoich pracowników naprawdę sensowne szkolenie, wtedy bez wątpliwości musisz rozejrzeć się za odpłatną ofertą.
Równocześnie pakiet w takich przypadkach jest o wiele większy - firma robi certyfikaty lub zapewnia wsparcie fachowca online, którego kursanci mogą zapytać właściwie o wszystkie nurtujące ich kwestie.