Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czemu zwracanie uwagi na regulaminy jest tak niezbędne? Jak to się prezentuje w sieci?

Coraz częściej robimy zakupy w internecie, tak więc jesteśmy zmuszeni wiedzieć jakiego rodzaju przysługują nam prawa z tym związane. Podobno jest to wszystko proste, ale nikt nie czyta regulaminów. A to błąd, bo ich nieznajomość może wiązać się z przyszłymi kłopotami. A nikt przecież by tego nie chciał.
kobieta w bibliotece
Source: flickr.com
Regulamin sklepu internetowego to swoista umowa ramowa z użytkownikiem. Określa ustalone przez jedną ze stron standardowe zasady działania portalu, a także wzajemne prawa i obowiązki stron. To tak naprawdę umowa, jaka dla swojej ważności nie wymaga wykonania negocjacji z użytkownikiem. Tak więc, najważniejszy w tym regulaminie jest odgórny charakter, znaczy to, że użytkownik portalu albo aprobuje narzucone mu warunki, albo wręcz przeciwnie. Cały artykuł:dowiedz się wiecej.


Regulamin kształtuje prawa i obowiązki stron zatwierdzonej na tej podstawie umowy. Twórca regulaminu powinien mieć na uwadze, żeby zamieścić tam nie tylko tego typu postanowienia, które określają jego interesy, ale także takie, które wymaga się ze względu na przedmiot, który jest nim objęty. Generalnie najbardziej ważne jest, aby postanowienia regulaminów portali internetowych odpowiadały w pierwszej kolejności prawu i dobrym obyczajom, nie mogą być również oczywiście w sprzeczności z interesami konsumenta.


Obecnie coraz bardziej znane jest więc prawo it, co oznacza, że jest skoncentrowane na funkcjonowaniu online - na czym polega prawo obsługa prawna firm Kraków najnowszych technologii . Dzięki takim działaniom można zminimalizować ryzyko niekorzystnych działań, na jakie mogą być podatni korzystający internetu. Również twórcy stron www zwracają na to baczną uwagę, dzięki temu w internecie możemy spotkać coraz lepsze regulaminy, przyjazne dla użytkowników.