Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jakie korzyści i wady niesie za sobą kupno używanych komputerów oraz laptopów

Aktualnie sprzęt komputerowy można pozyskać zarówno po niskiej jak i po ogromnie wysokiej cenie. Nowiutkie laptopy lub komputery możemy nabyć na przykład już za blisko 1000 złotych, ponadto tego typu komputery mogą charakteryzować się już całkiem dobrą jakością oraz wyśmienitymi parametrami. Aczkolwiek komputery w wielu przypadkach mogą kosztować nawet 5 razy tyle, a i tak jeżeli weźmiemy pod lupę marki najważniejszych fabrykantów to wartość narasta jeszcze bardziej.
praca przy laptopie
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com
Kupienie istotnie dobrego komputera czy laptopa, jaki będzie posiadał wręcz wyborne parametry, najświeższe udogodnienia oraz aplikacje, a na dodatek będzie w pełni pierwszorzędnym sprzętem wyprodukowanym przez najlepszych i w najwyższym stopniu uznawanych producentów na pewno będzie nas kosztować o wiele, wiele więcej. Dla wielu osób nawet te 1000zł za nowy sprzęt komputerowy może być już wysokim wydatkiem, wskutek tego niemało ludzi planujących zakup komputera albo laptopa zastanawia się nad kupieniem wykorzystywanego sprzętu (tutaj jest duży wybór: odnośnik z przykładami).

Z pewnością jedną z największych wartości kupna używanego komputera jest niższa cena. Niemało osób sprzedaje wykorzystywane komputery za istotnie niewielką cenę, co wiąże się z dużą oszczędnością. Dzisiaj funkcjonują również liczne serwisy komputerowe, jakie także w swojej ofercie posiadają używany sprzęt komputerowy w atrakcyjnych cenach (na przykład: ). Używany komputer wcale nie musi być niesprawny, wprost przeciwnie - może cechować się naprawdę wyśmienitą jakością, szczególnie jeżeli jego dotychczasowy posiadacz faktycznie o niego dbał. Rzecz jasna nie należałoby nabywać komputerów, które mają naprawdę dużo lat - im starszy komputer, tym większa szansa na to, iż szybciej się zepsuje.Dlatego do jednych z wad zakupu wykorzystywanych komputerów wolno zaliczyć to, że tak naprawdę nigdy nie wiesz jak dużo czasu taki komputer będzie działać. Może się okazać, iż będzie Ci usługiwać przez jeszcze długi czas, niemniej może również popsuć się już po miesiącu. Sprzęt użytkowany traci na swojej wartości i częstokroć robi nam niemiłe niespodzianki, co wielokrotnie wiąże się z koniecznością wydawania pieniędzy na renowacje, części do komputera a nieraz poraz kolejny na zakup nowego sprzętu komputerowego.