Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Chcemy zmienić laptopa, lecz nie mamy pojęcia na jakie kwestie zwrócić uwagę? Łatwo to sprawdzić! A najkorzystniej poznać ten artykuł

W jaki sposób wybrać laptop? Gdy poczujemy, iż zużyta jednostka centralna peceta niedomaga albo nie spełnia oczekiwań nowego oprogramowania znaczy to, iż czas ją wymienić. Obecnie sporo osób, jakie zamierzają kupić komputer decyduje się na tzw. komputer osobisty, notebooka, laptopa lub tablet.Plusy takich sprzętów są bardzo duże, między innymi możemy wliczyć w nie mobilność, możemy ją przenosić bez problemu z miejsca na miejsce jak również wykorzystywać na powietrzu.


laptop na stole
Author: Karen Rachel Lee
Source: http://www.flickr.com
Wybierając laptop musimy zadać sobie pytanie do czego będziemy go używać i jakie będzie miał zastosowanie. Możemy go sklasyfikować na sprzęt domowy, wykorzystywany w pracy, podróży, oraz spotkaniach biznesowych. musimy się zastanowić jaki system operacyjny () okaże się odpowiedni, jakie istnieją ograniczenia teoria ograniczeń różnego rodzaju systemów, jak dla przykładu chrome hasła. W ten sposób łatwo nam będzie określić czego oczekujemy oraz rozplanować dobre strategie cenowe ().

Spore grono klientów to osoby grające - sprzęt używany jest do wirtualnej rozrywki wymaga wysokiej klasy karty graficznej, dużej ilości RAM-u i rzecz jasna silny procesor. Obecne gry możemy porównać do produkcji filmowych z tego powodu, w związku z tym posiadają niesamowicie duże wymagania. Graficy poczują że pracują wydajniej, kiedy zasiądą za jednostką o dużej ilości pamięci RAM oraz z dyskiem SSD (dzięki temu operacje wykonają dziesięciokrotnie szybciej). Zaletą będzie również system operacyjny linux, który jest darmowy a przy tym szybszy jeśli chodzi dajmy na to o pakiet Adobe ().


Praca administracyjna wiąże się często z działaniami na pakiecie Microsoft Office do tego wystarczy podstawowa jednostka lub tablet z odłączaną klawiaturą. Istotnym aspektem przy wyborze nowego gadżetu jest firma, dobrze jest w takim celu wykorzystać znane marki takie jak Samsung, Lenovo, HP, LG. Oprócz sprawdzenia wnętrza laptopa trzeba sprawdzić czy znajdują się wewnątrz wszelkie potrzebne porty takie jak USB, HDMI. Na koniec najważniejsze, sprawdźmy czy wybrany laptop ma dobry serwis gwarancyjny gdyż nic nie jest wieczne. To zapewnienie, że każdy sprzęt będzie funkcjonował jak powinien przez długi czas, to także pewność, że mamy się do kogo zwrócić w razie kłopotów.