Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jakie są typy komputerów stacjonarnych oraz co one zapewniają?

Wraz z biegiem lat, a tym samym ze wzrostem popularności różnego rodzaju sprzętu komputerowego i pojawianiem się coraz to nowszych form komputerów tego typu jak tablety czy też notebooki, ceny komputerów stacjonarnych, stają się niezwykle przyjazne dla typowych użytkowników.
napis cloud computing
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com


komputer
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com


Kwiatowe abażury od marki Sigma
Author: Sigma
Source: Sigma


Dzięki temu możliwe jest już poskładanie urządzenia, które będzie pozwalać na otworzenie programu, nie wymagając od klienta posiadania grubego portfela. Duża część osób kojarzy komputer systemy zabezpieczeń stacjonarny z typowym już desktopem. Producenci jednak znakomicie widząc zapotrzebowanie na miniaturyzację tego typu sprzętów, wprowadzili do swojej oferty niezwykle interesujące propozycje, które zabierają mało przestrzeni na biurku czy nawet na posadzce. Moglibyśmy odróżnić więc takie komputery jak desktopy, zatem leżące w poziomie, czy też nettopy, czyli zminiaturyzowany komputer tradycyjny, który powinien być wykorzystywany nade wszystko do najbardziej istotnych oraz nie za bardzo wymagających projektów - takich jak dla przykładu przeglądanie stron online lub wykonywanie prac biurowych.


Odmiennym typem komputera jest taki o nazwie All-in-One. Jest to niezwykle ciekawa propozycja dla tych osób, które zamiast plątaniny różnych kabli, wolą posiadać wszystko w jednym urządzeniu. W rzeczywistości oznacza to zatem ekran i stację roboczą. Należy przyznać, że nie przydają się one do wydajnej pracy, przy czym doskonale sprawdzają się jako komputery uniwersalne, czy też do oglądania zasobów internetu, przeglądania różnorodnych filmów albo przeprowadzania prac biurowych.
Ponadto tak jak nettopy, komputery typu All-in-One są ciche i nie pobierają znacznej ilości energii. Poza tym mogą zajmować naturalnie mało miejsca. Przy zakupie komputera często jesteśmy postawieni przed koniecznością wyboru co nabyć: czy zdecydować się na komputer typu desktop, czy też laptop.