Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak w ostatnim czasie rozwinął się rynek gadżetów elektronicznych, z jakich powodów cieszą się one taką popularnością.

Aktualnie coraz częściej ludzie otaczają się różnymi elektronicznymi gadżety. To co jeszcze przed kilkunastu czy kilkudziesięciu laty zobaczyć można było tylko na sali kinowej dzisiaj staje się realną rzeczywistością. Rzeczywistością, jaką można kupić w wielu sklepach i to za naprawdę niewielkie sumy.

kamera, mała kamera,
Author: Sinchen.Lin
Source: http://www.flickr.com
Wszystko za sprawą ogromnego skoku technologicznego, który się dokonał w dziedzinie elektroniki. Urządzenia stają się coraz mniejsze i oszczędniejsze, a przez ich masową produkcję znacząco zmniejszyły się ceny, stając się tym samym dostępne dla zwykłego klienta. Bardzo na przykład rozrósł się rynek akcesoriów szpiegowskich. Obecnie nieduże, cyfrowe podsłuchy albo dyktafony to wydatek rzędu stu złotych, a za kilka razy więcej można mieć już rzeczywiście wypasiony komplet, razem z kamerami i rejestratorem z podsłuchem. Tu bardzo dobrze widać możliwości miniaturyzacji, bo takie urządzenia ukryć można praktycznie wszędzie. Dzięki temu zabrać ze sobą można podsłuch lub rejestrator rejestrator analogowy i nagrać otoczenie bez ryzyka, że to się wyda. Tak samo duży technologiczny postęp wystąpił jeśli chodzi o rejestrację obrazów. Przed laty kamery były ciężkie, nieporęczne i potrzebowały magnetycznych taśm. Aktualnie nie ma problemu, aby kupić urządzenie mające parę centymetrów wielkości, a film zostanie umieszczony na malutkiej karcie pamięci. Znacznie zwiększyło się ich zastosowanie, lecz to wynika również z bardzo dużej dostępności tych urządzeń.videorejestrator
Author: Ray Bouknight
Source: http://www.flickr.com
Na przykład w coraz większej liczbie aut pojawia się w ostatnim czasie kamera do samochodu, przy jej pomocy nagrywa się widok sprzed przedniej szyby, żeby w razie potrzeby mieć nagrane jakieś nieprzewidziane zdarzenie. Natomiast kiedy ktoś zechce uwiecznić swoje wyczyny na przykład na nartach albo desce surfingowej, to idealnym rozwiązaniem będzie dla niego kamera sportowa. Kamery takie są aktualnie niezwykle wytrzymałe, całkowicie odporne na temperatury, wodę i piasek, więc za ich pomocą rejestrować można nawet najbardziej szalone wyczyny.