Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jakie urządzenia są najważniejsze w uprawianiu pola?

Jeżeli jesteś rolnikiem, wtedy niewątpliwie świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielce istotna jest kwestia posiadania odpowiedniej jakości maszyn. Jeżeli codziennie musisz pracować w polu, wówczas bez wątpienia powinieneś móc polegać na swoich narzędziach – jeśli tak się nie stanie, wówczas może okazać się, że z Twojej wytężonej pracy nici.


traktor jadący po polu z pługiem
Author: flickr.com
Source: flickr.com
W rolnictwie czasami bywa tak, że pewne czynności trzeba przeprowadzić natychmiast – w rolnictwie wiele jest uzależnione przede wszystkim od pogody. Jeśli nie możesz wykonać jakichś prac, bo przykładowo jedna z Twoich maszyn odmówiła współpracy, wówczas niewątpliwie powinieneś zastanowić się nad jej wymianą na inną. Jeśli masz sąsiada – rolnika, który w razie potrzeby pożyczy Ci swoich maszyn, nie jesteś jeszcze w takiej niedobrej sytuacji – jeżeli jednakże chcesz całkowicie panować nad swoim gospodarstwem rolnym, wówczas zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad zakupem nowych maszyn albo przynajmniej odpowiednich części do nich. Jedną z maszyn, które psują się najczęściej w gospodarstwach rolnych, są bez wątpliwości lemiesze . Kiedy jesteś rolnikiem, wtedy bez wątpienia doskonale wiesz, czym jest lemiesz – kiedy jednak nie, ochoczo pospieszymy Ci z podpowiedziami. Lemiesz jest częścią pługu rolniczego – a więc narzędzia, które używa się wyjątkowo często.


pług
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Jeśli lemiesz uderzy o kamień lub inną przeszkodę, wówczas istnieje wielkie ryzyko, że z lemieszem stanie się coś złego.

Jeśli czytasz ten materiał, to z pewnością jest on dla Ciebie niezwykle absorbujący. Tutaj także jest notka z serwisu (https://kador.pl/relokacja-maszyn-i-linii-produkcyjnych/), która posiada podobne zagadnienia.

Zważywszy na fakt, że w ziemi często znajdują się kamienie albo inne trudności, lemiesze bez wątpienia są jednymi z najczęściej psujących się maszyn rolniczych. Jeżeli lemiesz trafi na przeszkodę, wówczas istnieje ryzyko, że zostanie ścięta jedna ze śrub, które przytwierdzają lemiesz do pługa (--> - zobacz). Na szczęście śruby do lemieszy nie są w ogóle drogie, dlatego zdecydowanie warto zawsze mieć kilka w zapasie. Jeśli będziesz miał przy sobie śruby do lemiesza, wówczas stanowczo bardzo szybko będziesz w stanie zreperować swój pług. To bardzo ważne, a sam montaż śrub w lemieszu jest bardzo prosty, dlatego stanowczo zawsze warto mieć parę dodatkowych śrub w zapasie.