Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Wózki widłowe: co należy dowiedzieć na temat tych urządzeń?

Używanie wózków widłowych jest bardzo wielkie. Stosuje się je w przeróżnych typach przedsiębiorstw. Często jednak spotkać je można w wielkich magazynach i przedsiębiorstwach o dużej powierzchni. Historia wózków widłowych rozpoczęła się na początku XX wieku. W chwili obecnej wózki widłowe produkowane są przez bardzo wielu producentów.


wózek widłowy
Author: FoodBankCENC.org
Source: http://www.flickr.com
Wózki widłowe dostępne są dzisiaj w wielu możliwościach, różnią się między innymi opcją napędu. Wyróżniamy wśród nich modele, które są napędzane napięciem generowanym przez akumulator, ale też napędzane silnikiem benzynowym bądź wysokoprężnym. Modeli z silnikami benzynowymi bądź wysokoprężnymi trzeba użytkować mimo wszystko na dworze. Wśród wózków, które z pewnością niejeden z nas miał okazję zobaczyć w wielkopowierzchniowych marketach znajdują się wózki standardowe. Ale są również modele wózków widłowych tak zwanych bocznych. Służą one oczywiście do przenoszenia bardzo długich elementów. Wykorzystanie wózków widłowych jest niezwykle różne. Stąd ich producenci oferują także wózki, które używane są na świeżym powietrzu. Zdecydowana większość wózków widłowych składa się z ruchomego podestu. Ten podest spełnia rolę podnośnika. Konstrukcja tych podnośników jest dość różnorodna. Są pośród nich też takie, które są w stanie wznieść się na wysokość nawet kilku pięter. Wśród podestów znajdujących zastosowanie w wózkach widłowych należy wyróżnić: teleskopowe, nożycowe i ramieniowe. Pierwszy typ podestów jest w stanie przenieść niezbędne elementy na potężną wysokość. Wózki (Linde - wózek widłowy diesel) widłowe, które stosowane są w magazynach to bardzo często wózki zasilane napięciem z akumulatora.


magazyn
Author: Scott Lewis
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście można wyróżnić w nich różny udźwig. Nie da się ukryć, że wózki widłowe bardzo ułatwiają pracę pracownikom wielu branż, a w dużej mierze pracownikom zatrudnionych w wielkich magazynach. Umieszczenie przez nich rzeczy często na niemałej wysokości bez pomocy wózka widłowego byłoby naprawdę ciężkie, a niezwykle często wręcz niemożliwe. By móc pracować z wykorzystaniem wózka widłowego potrzebne jest skończenie odpowiedniego kursu dla operatorów wózków widłowych.