Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czemu telefony Nokii cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem, opis kilku ciekawych modeli tego producenta.

Jeszcze przed kilkunastu laty, kiedy nikomu nie śniło się jeszcze o telefonach dotykowych, niepodzielnie na rynku panowała Nokia. Co prawda inni producenci jakoś z nią konkurowali, lecz średnio im to wychodziło.


nokia 3710 fold
Author: Camera Eye Photography
Source: http://www.flickr.com
Nokia w tym czasie zaprezentowała sporo kultowych urządzeń, a każda z kolejnych premier cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak na tamte czasy telefony te charakteryzowały się bardzo dobrymi parametrami, wygodnym użytkowaniem i długim czasem pracy na baterii. Nawet proste modele, na przykład nokia 3120c dawały użytkownikom spore możliwości, na przykład możliwość uruchomienia Javy czy też aparat cyfrowy. Ale niektóre miały dodatkowe możliwości, przykładowo nokia 3220 posiadała cyfrowy dyktafon a także możliwość wymiany stylizacyjnych wkładek pod obudową - czym się różni nokia 3120c.


fotos - firma
Author: Creative Commons Uruguay
Source: http://www.flickr.com


W pewnej chwili dużą popularnością się cieszyły telefony otwierane, oczywiście Nokia również posiadała parę modeli tego typu w swej ofercie. Prostym, lecz jednocześnie dobrze funkcjonującym urządzeniem tego typu jest nokia 3610 fold. Aparat ten był zaliczany do tych najtańszych, lecz całkiem dobra jakość i długi czas pracy na bateriach sprawił, że wiele osób go kupowało. Również nokia 3710 fold zaliczała się do telefonów budżetowych, ale cechowała się paroma ciekawymi funkcjonalnościami.


Przede wszystkim pozwalał na transfer danych z szybkością 3G, przez co nie było w niej problemów z internetem - Ceneo. Dodatkowo producent (zobacz producent przewodów) zainstalował w nim GPS i mapy, co było niezwykle przydatne w czasie podróżowania samochodem.