Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Projektujemy nowoczesną wizytówkę

W erze społeczeństwa operatywnego większość ludzi posiada swoje wizytówki. Wizytówka pomaga nam nawiązać kontakt z odbiorcą oraz jest dobrym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele firm, które proponują projektowanie i wydruk wizytówek. Co, gdy chcemy zaprojektować własną wizytówkę osobiście? Poniżej znajdziesz nieco rad.


Wizytówka
Author: SunnyView Dental
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze musisz pomyśleć jak twoja wizytówka ma wyglądać. Najlepiej wykonać mały szkic na kartce papieru. Dobrze jest wziąć pod uwagę wymiar wizytówek (muszą być one nie zbyt małe oraz nie za duże - najpoprawniej około 5cm x 9cm. Wtedy wizytówka będzie zrozumiała i przejrzysta). Weź pod uwagę też co na takiej wizytówce winno się znaleźć. Zazwyczaj jest to nazwa przedsiębiorstwa na górze, pod nią imię nazwisko jak też telefon przedsiębiorcy (względnie fax i adres e-mail). Na wizytówce możemy nadmienić krótko czym jednostka się zajmuje (przykładowo wizytówki taxi). Tenże zabieg pomoże w prędkiej identyfikacji przedsiębiorstwa, bowiem sama nazwa nie zawsze wskazuje na to, czym przedsiębiorstwo się zajmuje.

Gdy masz już gotowy plan na papierze, czas przystąpić do roboty. W programie graficznym odszukaj Plik -> Nowy.

Musisz mieć dodatkowe informacje na wyłuszczony tu temat? Nie ma problemu - musisz wejść w podany link i pod nim znajdziesz ogrom różnych szczegółów.

W rozmiarach pliku wbij standardowy rozmiar wizytówki. Tak powstałemu nowemu plikowi dodajemy odcień (wybieramy z zakładki Próbki). Wizytówce możemy nadać też fakturę korzystając z kolejnej zakładki Style (zakładka dostępna nieopodal zakładki Próbki). Pamiętaj, ażeby nie zamieszczać na wizytówce natłoku danych- zamieszczaj wyłącznie rzeczy najważniejsze. Po skończonej pracy nad warstwą kolorystyczną powinniśmy dołożyć tekst. (dla przykładu wizytówka adwokat). Narzędzie służące dodawaniu tekstów znajduje się w gamie narzędzi po lewej stronie.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest warty polecenia, to kliknij też ten odnośnik - tak samo wartościowe materiały znajdują się w źródle.

Można manipulować czcionkę, odcieniem czcionki w opcjonalny sposób w zależności od naszych preferencji.


Jeżeli chcesz wydrukować swą wizytówkę, pamiętaj, iż najlepiej, ażeby po drugiej stronie wizytówki zostawić puste pole bez napisu (wypełnione jedynie kolorem). Natłok wpisów może czynić złe wrażenie. Wizytówki drukuj na papierze o wysokiej gramaturze - będą w wyższym stopniu wygodne w użytkowaniu. Ważne jest, by nie dodawać nazbyt wielu efektów graficznych, bowiem może to odciągać uwagę od rzeczywistego przekazu wizytówki. A jeśli pragniesz oddać cały proces fachowcom, kliknij wizytówek dla adowokatów i nie tylko.