Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

organizer kuchenny czyli pomoc w utrzymywaniu ładu

Producenci mebli kuchennych wdrażają bezustannie nowatorskie rozwiązania, z racji których kuchnia staje się coraz bardziej funkcjonalna. Nim więc wyłonimy umeblowanie kuchenne, zastanówmy się jakie udogodnienia i nowatorskie wybiegi nam się przydadzą. Poza gustownymi przodami kuchennymi i dobrymi blatami, winniśmy zadbać też o wyposażenie szafek kuchennych i przegródek. Organizery, wyłożenia, komory uproszczą nam powszednie zajęcia kuchenne i odciążą w podtrzymaniu ładu. Na start, musimy zadecydować o własnej wizji swej kuchni. Rozpocznijmy od zrealizowania całkowitych pomiarów pomieszczenia.


szafki kuchenne
Author: Christopher Kuttruff
Source: http://www.flickr.com
Za idealny kształt, niezależnie od wielkości kuchni, uważa się trójkąt wstępny. Jego czubki to trzy podstawowe wyposażenia: chłodziarka, zlewozmywak i piecyk. Taki trójkąt, może przypominać powiększony wielobok, ale maksyma zostaje niezmienna. Dystanse pomiędzy pozycjami, przy jakich zazwyczaj pracujemy, winny być względnie małe. Dlatego śmiało rekomendowany jest układ sprzętów w zarysie litery L lub U. Dzisiaj niezwykle istotną funkcję grają szuflady. Są coraz to większe, długie i tolerujące bagaż nawet 50-80 kg. Jest możliwość pokusić się o montowanie szuflad dzielonych, albo oddzielnie zakupić przedziały, które ułatwią utrzymanie w nich porządku (zobacz też: organizacja kuchni).

Ciekawi Cię omawiany temat? Jeśli tak, to pod tym hiperłączem znajdziesz podobne pasjonujące dane, których nie zapomnisz przez długi czas.

Bogata propozycja szuflad z organizerami kuchennymi dostarcza bezgraniczne możliwości trzymania towarów i dodatków.


Wieloraki wybór i współczesne rozwiązania proponowane przez wytwórców mebli, w znacznym stopniu ułatwią nam życie. Wskazane jest zainwestować w objętościowe i w całości wyciągane szafki, a także szafki narożne, jakie pozwolą na wykorzystanie małych przestrzeni. Jeżeli zaopatrzymy je prócz tego w organizery kuchenne, każdy kącik okaże się gruntownie zagospodarowany. Wskazane jest pomyśleć również o górnej zabudowie. Umożliwia lepsze przeznaczenie drobnej przestrzeni. W sytuacji niewielkich kuchni, mamy możliwość pokusić się o zamontowanie rolet maskujących, instalowanych do szafek wiszących. W trakcie przygotowywania potraw na blacie kuchennym, podsuwamy rolety do góry. Po skończonej pracy zasuwamy je i mamy czystą przestrzeń.