Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób oraz czy w ogóle możliwa jest zmiana dostarczyciela gazu? Jak można to uczynić, jakie są wymogi?

Sporo osób nie jest zadowolonych z usług obecnego dostarczyciela gazu oraz myślą o zmianie. Sprawdzają czy jest to coś możliwego do zrealizowania, oraz jak to możemy w ogóle zrobić? Całe szczęście istnieje taka możliwość oraz każdy może z tego skorzystać, warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzić tego typu zmianę. Na sam początek musimy zawrzeć umowę z nowym, wybranym przez nas, sprzedawcą, jaki działa na terenie dystrybutora. Następnie na pewno należy rozwiązać dotychczasową umowę ze sprzedawcą.

licznik gazu
Author: Peretz Partensky
Source: http://www.flickr.com
Gdy konsument miał do tej pory umowę kompleksową, zaś z nowym sprzedawcą podpisał umowę jedynie na sprzedaż, to koniecznie trzeba też podpisać umowę o świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego z dystrybutorem, to znaczy firmą, jaka dostarcza gaz. Najważniejszym warunkiem rozwiązania tego typu umowy w sytuacji zmiany sprzedawcy jest pływ okresu w jakim powinno się wypowiedzieć umowę czytaj pełen artykuł. Po zawarciu umowy z nowym dostarczycielem trzeba koniecznie zgłosić do Polskiej Spółki Gazowniczej, która zarządza sieciami. Do zrobienia każdej z powyższych czynności użytkownik właściwie może upoważnić inną osobę, dajmy na to nowego sprzedawcę.

Przejdź na stronę autora (https://www.pojemniki-metalowe.com/). Zachęcamy Cię z radością! A to z tego powodu, że czeka tam na Ciebie masa dodatkowych i ciekawych szczegółów.

Firma dystrybucyjna musi zezwolić nam na zmienienie sprzedawcy, nie później niż w okresie dwudziestu jeden dni od daty złożenia zawiadomienia o zmianie sprzedawcy, przez odbiorcę albo upoważnionego przez tą osobę sprzedawcę. Co ważne, zmiana sprzedawcy gazu nie może powodować zakłóceń jeśli chodzi o ciągłość dostaw paliw gazowych. Oznacza to po prostu, że nie powinno być tak, że jak rozwiążemy umowę z jedną firmą, to przez miesiąc nikt nam nie będzie dostarczał gazu. Cały natomiast proces więc tyle trwa, ile wynosi okres wypowiedzenia u wcześniejszego sprzedawcy. Najczęściej jest to około 30 dni.

Nowa firma zajmuje się najczęściej wszelkimi formalnościami, zaczynając od przekazania wypowiedzenia obecnej umowy, po przygotowanie zawiadomienia dotyczącego zmiany nazwy, aż po dostarczenie go do dotychczasowego operatora. Zawierając kontrakt z nowym sprzedawcą lub wypowiadając obecną, dobrze jest zapoznać się z terminami. Najważniejsze to wejście w życie nowej umowy oraz rozwiązanie wcześniejszej umowy. Zmiana sprzedawcy, to znaczy nowa umowa bez sprawdzenia przez klienta warunków rozwiązania obecnej umowy, może się wiązać z nieprzewidzianymi skutkami prawnymi, jakie wynikają dajmy na to z dublowania się kontraktów. To taka sytuacja, kiedy dotychczasowa umowa jeszcze się nie skończyła, natomiast kolejna już weszła w życie.