Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Wszędzie ta nowoczesność - czemu dobrze jest słuchać literatury podróżniczej i przewodników

W obecnych czasach coraz popularniejsze stają się audiobooki z gatunku podróżniczych. Literatura ta w obu formach: papierowej jak też audiobooków jest na topie. Być może przyczyną takiego właśnie stanu rzeczy jest to, że literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki przenoszą nas w świat i miejsca egotyczne, barwne i to za cenę biletu do kina!
audiobook
Author: Denise Krebs
Source: http://www.flickr.com
Literatura sensacyjna w wersji do słuchania mają tę zaletę że znalezieniem oryginalnych mieszkańców jakiegoś kraju oraz najciekawszych miejsc zajął się już autor - podróżnik. My siadamy na wygodnej kanapie i rozkoszujemy się lekturą. Bawimy się trochę lepiej lub trochę gorzej zależnie od zdolności opowiadacza. Dla porównania warto odsłuchać kilku autorów - podróżników opisujących ten sam zakątek świata. Możemy znaleźć w tenże sposób naszego ulubionego autora - podróżnika. Oprócz tego obraz ciekawiącego nas regionu będzie pełniejszy, przez co bliższy prawdy a to jest ważne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza naturalnie funkcją rozrywkową tego gatunku literackiego).
Przykładem są książki dwojga autorów - Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski pisząc dokładnie o tym samym miejscu zwracają jednak uwagę słuchacza na różne rzeczy i zjawiska. Dla przykładu pan Cejrowski moim zdaniem jest w swych książkach mniej emocjonalny, trzyma się gatunku reportażu bardziej od pani Pawlikowskiej, która to zwraca uwagę większym stopniu na duchową część tego co ją spotyka. Wojciecha Cejrowskiego z kolei interesują bardziej przemiany które są skutkiem rozwoju cywilizacji. Obu podróżników łączy jednak duże poczucie humoru. Forma audiobooków daje odbiorcy jeszcze tę atrakcję, że wyczarowuje dźwięki natury, których rzecz jasna nie znajdziemy w naszym ogrodzie ani w pobliskim parku.

audiobook
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Jednakże nie tylko zabawą człowiek żyje. Czasem musimy lub mamy ochotę pouczyć się języka obcego (audiobooki pomocne w nauce języków obcych). Mamy tutaj temacie bardzo wiele możliwości: programy multimedialne, książki papierowe jak również audiobooki do nauki języków. Takie wydawnictwa można zakupić na różne sposoby: albo w księgarniach albo mogą być one także załączane do materiałów edukacyjnych szkół językowych prowadzących tak zwany e-lerning.

Kiedy już poduczymy się jakiegoś języka aby później wyruszyć na wyprawę śladami wielkich podróżników, warto się rozerwać wysłuchując powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, lub też zanurzyć się w świat poezji w który wprowadzą nas świetni aktorzy dzięki swoim niezwykłym interpretacjom które można znaleźć w audiobookach z gatunku poezja. Naprawdę jest w czym wybierać!