Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Kamienie do budowy nagrobków. Wszystko, co należy wiedzieć

Niektóre zakłady kamieniarskie traktują kamieniarstwo jako sztukę i dają temu wyraz w swoich aranżacjach. Dbają o to, żeby przygotowane przez nich projekty odznaczały się oryginalnym wzornictwem oraz dokładnym wykończeniem. Polskie cmentarze z każdym rokiem ulegają zmianie i budzą zaskoczeniem coraz ciekawszym zestawieniem form i kolorów płyt nagrobnych. Jaki kamień kupić i kiedy postawić pomnik?


cmentarz
Author: stephen jones
Source: http://www.flickr.com
Wiele firm spod szyldu kamieniarstwo Warszawa wykonuje nie tylko estetyczne płyty nagrobne na zamówienie, lecz też zanim podejmiemy decyzję służy radą oraz oferuje spory zakres usług powiązanych z szeroko pojętym kamieniarstwem – uzupełnianie liternictwa lub remonty nagrobków (Pracownia Rzeźbiarsko Kamieniarska Tadeusz Borkowski). Czasami można zrobić kilka działań, by przywrócić płytom jakiś styl. Możemy to uzyskać przez delikatne dodatki, takie jak wazony, lampiony nagrobne czy portrety nagrobne. Kamieniarstwo Warszawa ma bardzo spore – konkurencja na rynku w stolicy jest bardzo duża, więc najlepsze przedsiębiorstwa wytwarzają płyty w szerokiej gamie naturalnych tworzyw, lecz najczęściej produkują płyty nagrobne granitowe oraz marmurowe i piaskowca, zwłaszcza nagrobki dziecięce - nagrobki dziecięce Borkowski. Marmur, z uwagi na właściwości i nasz klimat, wykorzystywany jest stosunkowo rzadko jako budulec płyt nagrobnych, bo bardzo szybko ulega erozji. Granit z kolei jest całkiem powszechny. Wysoka trwałość i wysoka jakość, z jakiej już od wieków znany jest granit oraz jego walory wizualne i wysoka estetyka, przysparzają mu wielu zwolenników, a także sprawiają, że materiał ten znajduje bardzo dużo zastosowań. Zwykle stosowany jest właśnie granit - kamień niezwykle trwały, niezależnie od pochodzenia. Poza marmurem i granitem pojawia się dodatkowo piaskowiec. Kamień ten także jest dobrym materiałem na ogromne krypty lub nagrobki dziecięce, ale wymaga dużo troski.

Pośród ludzi z tej branży jest kilka odmiennych opinii jeżeli chodzi o czas postawienia nagrobka. Powodem jest pracująca ziemia, która potrzebuje czasu na właściwe ubicie i stwardnienie. Część osób uważa, iż minimalny czas od pochówku do postawienia nagrobka to 6-12 miesięcy. Kiedy nagrobek nagrobki podwójne instalowany jest na piwnicy, nie trzeba odkładać jego montażu.