Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jakimi frykasami zajada się kocur, niezależnie od tego, czy jest typowym dachowcem, czy czystej krwi pięknością

Wieki temu koty jadały właściwie tylko jeden rodzaj pożywienia, a były nim pozostałości ze stołów posiadaczy. I między Bogiem a prawdą kocury i kotki wcale nie musiały narzekać na taki stan rzeczy, o ile rzecz jasna rzeczone stoły, tak na co dzień, jak i w dniach świątecznych były suto zastawiane, a gospodarze hojni nawet dla przedstawicieli fauny. A najwięcej przyczyn do ukontentowania posiadały kociaki przebywające na wsi - codzienny dostęp do świeżego mleka był zapewniony.
kot
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Obecnie ta sytuacja diametralnie się odmieniła. Chociaż mleko jest towarem nadwyżkowym, to tylko niektóre koty mogą go chłeptać codziennie. Powodem zaistnienia takiej a nie innej sytuacji jest spora klasyfikacja rolnictwa, tzn. konkretne gospodarstwo wytwarza np. tylko pszenicę i żyto, zatem krów dających mleko może być u rolnika bardzo mało. W o niebo lepszym położeniu są koty będące własnością pań w słusznym wieku, które swoim ulubieńcom nie tylko leją w miseczki miseczki dla psa mleko w pokaźnych ilościach, ale również zakupują najwyższej jakości akcesoria dostępne w sklepikach zoologicznych.

Jeżeli w kwestii zaspokajania pragnienia domowe koty mają do wyboru wodę lub mleko, to temat porannych i wieczornych posiłków jest już o wiele bardziej rozległy. Polne myszy od zawsze były ulubionym pożywieniem tych sympatycznych zwierząt. I to się nawet teraz nie zmieniło. Jednakże kocia dieta została uzupełniona o pokarmy, których jeszcze 2 dekady temu na sklepowych półkach nie było. A mamy tutaj na myśli karmy dla kotów, czyli pożywienie, które zrewolucjonizowało nasze myślenie o prawidłowym odżywaniu futrzaków. Resztki z obiadu wędrują do śmietnika, a nasi pupile dostają pełnowartościowy pokarm. Karmy dla kotów są dodatkowo wzbogacone o składniki mineralne i witaminy, co powoduje, że kocur może pochwalić się pięknym, lśniącym futrem. Ważną kwestią jest również pojawienie się produktów dla kocurów z różnymi schorzeniami. Chętnie wybierane produkty - oferta.

Jeśli, nawet pobieżnie, przeglądniemy propozycję sklepów zoologicznych, to szybko przekonamy się, że nawet maleńkie koty mogą liczyć na zbilansowaną dietę, w skład której wchodzić może na przykład jedzenie dla kociąt bądź karmy weterynaryjne dla kotów. Pomimo tego że niektórzy właściciele o tradycyjnych poglądach mało przychylnym okiem popatrzą na plastikowe paczuszki, to lekarze weterynarii będą gorąco polecać takie produkty. Karma dla kociąt została tak opracowana, żeby dostarczyć niedojrzałym jeszcze kotom wszystkich potrzebnych składników, a to nie jest obojętne dla ich prawidłowego rozwoju.