Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak wybrać dobrą lornetkę aby służyła nam przez długi czas?

Jeżeli jesteś myśliwym czy miłośnikiem astronomii, do każdego z tych celów potrzebujesz innego urządzenia. Będzie się on różnił wielkością, obiektywem i proponowanym powiększeniem.


Poza kluczowym celem zadania lornetki i podstawowych ich optycznych wyróżników, należy zwrócić uwagę na elementy konstrukcyjne tego typu jak typ pryzmatu czy też użycie warstwy antyrefleksyjnej.
Japonia
Author: Robert Tadlock
Source: http://www.flickr.com


Tego typu cechy posiadają niezwykle duży wpływ na koszt urządzenia, jego wielkość czy jakość wizji i komfort użytkowania. W wirtualnym markecie możesz zakupić tylko produkty markowych spółek, a obszerna oferta spowoduje, że znajdziesz coś dla siebie niezależnie od hobby i pieniędzy przeznaczonych na zakupy. Tak jak kupno porządnych butów, pakownego plecaka, zakup lornetki także mógłby być bardzo ważny. W stu procentach uniwersalnego sprzętu nie ma. I tak inny sprzęt musi posiadać turysta, który zwiedza góry, a inny rodzina z kilkoma dziećmi, która spędza wakacje w domu wypoczynkowym w górach.


Kiedy chcielibyśmy zobaczyć trochę więcej niż gołym okiem, wówczas sięgamy po lornetkę. Mogłoby się wydawać, że im w większym stopniu widok jest powiększony, to mamy do czynienia z lepszym sprzętem. Wcale tak nie musi być. W turystyce doskonale sprawdzą się lornetki o powiększeniu 8x. Tego typu urządzenia mają większe pole widzenia. Przez to panorama Tatr będzie prezentować się dużo ciekawiej. Przy pomocy tego urządzenia łatwiej znajdziemy pasjonujący nas obiekt albo łatwiej nam będzie obserwować ptaka rzadko spotykanego w locie. Urządzenia o stosunkowo małym powiększeniu oferują w większym stopniu jasny obraz. Moglibyśmy je używać rano, w czasie zmierzchu lub w księżycową noc.
Można wówczas łatwiej ustawiać ostrość i będzie lepsza percepcja kolorów. Urządzenia o stosunkowo małym powiększeniu umożliwiają spokojniejsze obserwowanie. Ważne to jest dla turystów chodzących po górach z ciężkim plecakiem.