Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Niezawodny sposób zabezpieczenia informacji w komputerze

Bezpieczeństwo danych komputerowych jest dla wielu spółek i instytucji kwestią zasadniczą. To na serwerach przechowywane są niezwykle ważne dane, odnoszące się do m.in. klientów podmiotu, księgowości czy też aktualnych projektów. Jeżeli byłyby przechowywane jedynie na jednym dysku, a ten uległby uszkodzeniu, może to grozić bardzo znacznymi następstwami.


oświetlenie
Author: Sunset Removals
Source: http://www.flickr.com


Dlatego też informatycy zalecają używanie urządzenia jakie, chociaż system operacyjny komputera traktuje jako pojedynczy dysk, w rzeczywistości składa się z od kilku do nawet kilkuset dysków twardych. Urządzenie to określane jest jako macierz dyskowa oraz jest podstawowym elementem pamięci masowych. Macierz jest wykorzystywana do przechowywania oraz dostarczania informacji, które są przerabiane przez taką firmę czy też instytucję.

Podobny ciekawy materiał jest prezentowany tu, więc sprawdź na stronie (http://a-pro.pl/sklep-elektryczny/) i sprawdź, co znajdziesz tutaj. To też powinno być w Twoim guście.

Wykorzystywanie macierzy dyskowych może zapewnić bezpieczeństwo informacji przez ich kopiowanie. Urządzenia takie są dostępne w wersji do montowania wewnątrz serwerów albo jako urządzenia zewnętrzne. Wszystkie dyski połączone są w tak zwane grupy RAID, a każda z nich jest podzielona na tzw.

Ciekawy tekst? Zatem kliknij w ten link i doczytaj (https://systemy-pasywne.pl/). Na pewno zaintrygują Cię nowe treści na ten temat. Będziemy wdzięczni, jeżeli Ci się spodoba.

partycje.


Osoby odpowiedzialne za jakiekolwiek rozbudowane środowisko IT, muszą (jeżeli do tej pory tego nie zrobiły), zdecydować się na wykorzystanie tego rozwiązania. Wprowadzenie go w życie na pierwszym etapie planowania infrastruktury, pozwala na zminimalizowanie ewentualnych problemów przy jego dalszej rozbudowie. Kolejną poza bezpieczeństwem, zaletą wynikającą z zastosowania macierzy, może być możliwość korzystania z wieloprotokołowego dostępu do przechowywanych danych.




Ponadto inną zaletą jest redukcja obciążania procesora serwera oraz bardzo prosta administracja całym systemem, a ewentualna późniejsza jego rozbudowa jest transparentna dla reszty takiego systemu.