Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Outsourcing usług – z jakiego powodu cechuje się obecnie tak dużym zainteresowaniem?

Nowoczesne społeczeństwo jest czasami nazywane społeczeństwem usługowym. Z jakiego powodu? Przeważnie przez wzgląd na fakt, że ludzie naprawdę chętnie korzystają z usług, zdejmując z własnych barków obowiązki, które można oddelegować na inne osoby oraz zapłacić im za ich wykonanie.


Pracujący informatyk
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Ogromnym zainteresowaniem charakteryzuje się też outsourcing usług.

Przechodząc do sedna kwestii - ta proponowana strona www (http://www.novagroup.pl/) przedstawia nieco inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało napisane w artykule, który teraz czytasz.

W jaki sposób on działa? Terminem outsourcingu określa się zlecanie wykonania określonych działań innym firmom. Dziś, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na podobną alternatywę. Czemu? Jakie są największe zalety outsourcingu usług? Podstawowe znaczenie ma zredukowanie kosztów. Dla niektórych przedsiębiorstw delegowanie zadań na firmy jest naprawdę opłacalne pod względem finansowym.

Za przykład mogą posłużyć usługi it. Nie wszystkie firmy są w stanie sobie pozwolić na zatrudnienie specjalistów IT w swojej strukturze. Stworzenie nowego stanowiska pracy jest bowiem skorelowane z ogromnymi kosztami. Niekiedy zdecydowanie tańsze jest skorzystanie z usług innej firmy, która świadczy podobne usługi. Rynek outsourcingu rozwija się obecnie bardzo szybko, zwłaszcza w dużych metropoliach takich jak Warszawa. Poza korzyściami finansowymi wywodzącymi się z outsourcingu usług, koniecznie wymienić należy możliwość przydzielenia pracownikom innych obowiązków, które na aktualnym etapie pracy firmy są ważniejsze. Ponadto, korzystanie z usług wyspecjalizowanych przedsiębiorstw jest o tyle łatwiejsze, że nie trzeba prowadzić rekrutacji pracowników, poszukiwać najlepszych specjalistów.

programista
Author: Berliner.Gazette
Source: http://www.flickr.com
Cała odpowiedzialność spada na wykonawcę usługi. Dużym zainteresowaniem cieszy się dziś na przykład outsourcing usług księgowych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że małe oraz średnie przedsiębiorstwa nie zawsze mają środki na zatrudnienie doświadczonych księgowych, których pensja byłaby zdecydowanie wyższa niż skorzystanie z usług biura księgowego. W większych firmach najczęściej funkcjonują oddzielne działy księgowe, jednak w ich przypadku jest to bardziej opłacalne. Wraz ze zwiększającą się ilością małych i średnich przedsiębiorstw, outsourcing usług w przyszłości stanie się jeszcze powszechniejszy.