Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak współczesne rozwiązania informatyczne poróżniły trochę twórców wirtualnej rzeczywistości

Rozwój informatyzacji zupełnie zmienił nowoczesną rzeczywistość w biurach firm na całym globie. To znacznie ułatwiło pracę tak pracownicom biurowym, jak i szefom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z innej strony podzieliło samych informatyków, których zdania w tych samych kwestiach pozostają zupełnie odmienne.
chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
A co sprawia, że reprezentanci tej samej branży doradzają swoim dyrektorom inne rozwiązania? Jedną z możliwych przyczyn jest sam wspomniany, a zarazem szybki rozwój techniki. Do nowinek wybrani panowie, bo to oni standardowo pełnią funkcję naczelnych informatyków, podchodzą z dużym dystansem.

Nie masz zamiaru skończyć interesującego tematu na jednym poście? Zatem zapraszamy do następnych - kliknij link i wejdź na zbliżoną witrynę.

Jednym z zagadnień, który powoduje niemało słownych potyczek bywa hosting w chmurze. Już dawno minęły dziesięciolecia, kiedy dane gromadzono tylko na dysku lokalnego komputera. Wraz z erą nadejścia internetu coraz większego znaczenia przybiera możliwość korzystania z danych, często tajnych, z każdego miejsca na Ziemi. Skoro nie są one gromadzone w biurowym komputerze, to trzeba poszukać usługodawcę, który zmagazynuje je za nas. Za taki serwis serwis ekspresów do kawy należy oczywiście płacić co miesiąc, bo utrzymanie serwerów sporo kosztuje (dowiedz się więcej na hosting w chmurze nie zostało ukute przypadkowo. Wystarczy spojrzeć na chmury, które kotłują się nad ojczystym niebem, aby uświadomić sobie, że bywają one dostrzegalne z wielu okolicznych miejscowości. W przypadku danych firmowych staje się podobnie, a nawet lepiej - każdy dyrektor ma do nich dostęp, nawet udając się na wczasy na Karaiby.napis cloud computing
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com

O tej zalecie mówią wszyscy urzeczeni tym nowoczesnym rozwiązaniem. Każdy, kto ma pocztę mailową firmy Google wie, że ta firma również w ramach rzeczonego konta udostępnia aplikacje, gdzie możemy bez żadnych niebezpieczeństw gromadzić dane i co najważniejsze, mieć do nich dostęp przez internet i przez cały czas.
Natomiast przeciwnicy hostingu zwracają uwagę, że wspominane rozwiązanie pozostaje jeszcze mało wydajne. Płaci się duże pieniądze za nieprzemyślane rozwiązania, podczas kiedy można zatrudniać informatyka w opiekę nad firmowym serwerem - takie wyjście z trudnej sytuacji dla niektórych jest najbardziej rozsądne (znacznie więcej przeczytasz na www). A tak naprawdę nad właściwym rozwiązaniem dobrze jest się zastanowić i dopasować go do konkretnego przypadku.