Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak współczesne rozwiązania informatyczne poróżniły trochę twórców wirtualnej rzeczywistości

Rozwój informatyzacji zupełnie zmienił nowoczesną rzeczywistość w biurach firm na całym globie. To znacznie ułatwiło pracę tak pracownicom biurowym, jak i szefom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z innej strony podzieliło samych informatyków, których zdania w tych samych kwestiach pozostają zupełnie odmienne.
chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
A co sprawia, że reprezentanci tej samej branży doradzają swoim dyrektorom inne rozwiązania? Jedną z możliwych przyczyn jest sam wspomniany, a zarazem szybki rozwój techniki. Do nowinek wybrani panowie, bo to oni standardowo pełnią funkcję naczelnych informatyków, podchodzą z dużym dystansem.

Nie masz zamiaru skończyć interesującego tematu na jednym poście? Zatem zapraszamy do następnych - kliknij link i wejdź na zbliżoną witrynę.

Jednym z zagadnień, który powoduje niemało słownych potyczek bywa hosting w chmurze. Już dawno minęły dziesięciolecia, kiedy dane gromadzono tylko na dysku lokalnego komputera. Wraz z erą nadejścia internetu coraz większego znaczenia przybiera możliwość korzystania z danych, często tajnych, z każdego miejsca na Ziemi.ciąg dalszy apdmarket.pl apdmarket.plSkoro nie są one gromadzone w biurowym komputerze, to trzeba poszukać usługodawcę, który zmagazynuje je za nas. Za taki serwis należy oczywiście płacić co miesiąc, bo utrzymanie serwerów sporo kosztuje (dowiedz się więcej na hosting w chmurze nie zostało ukute przypadkowo. Wystarczy spojrzeć na chmury, które kotłują się nad ojczystym niebem, aby uświadomić sobie, że bywają one dostrzegalne z wielu okolicznych miejscowości. W przypadku danych firmowych staje się podobnie, a nawet lepiej - każdy dyrektor ma do nich dostęp, nawet udając się na wczasy na Karaiby.napis cloud computing
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com

O tej zalecie mówią wszyscy urzeczeni tym nowoczesnym rozwiązaniem. Każdy, kto ma pocztę mailową firmy Google wie, że ta firma również w ramach rzeczonego konta udostępnia aplikacje, gdzie możemy bez żadnych niebezpieczeństw gromadzić dane i co najważniejsze, mieć do nich dostęp przez internet i przez cały czas.
Natomiast przeciwnicy hostingu zwracają uwagę, że wspominane rozwiązanie pozostaje jeszcze mało wydajne. Płaci się duże pieniądze za nieprzemyślane rozwiązania, podczas kiedy można zatrudniać informatyka w opiekę nad firmowym serwerem - takie wyjście z trudnej sytuacji dla niektórych jest najbardziej rozsądne (znacznie więcej przeczytasz na www). A tak naprawdę nad właściwym rozwiązaniem dobrze jest się zastanowić i dopasować go do konkretnego przypadku.