Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Aspekty , które wiążą się z prawem autorskim oraz uczciwą konkurencją

Obecnie bardzo często podejmuje się tematykę praw autorskich i ich ochrony. Słyszy się o tym dużo właśnie obecnie przede wszystkim z powodu ogromnej popularności sieci WWW. Większość osób na dzień dzisiejszy zdaje sobie sprawę z tego, co łączy prawa autorskie i Internet właśnie. Chodzi głównie o bardzo łatwy dostęp do różnego rodzaju własności intelektualnej, czyli do utworów w rozmaitym znaczeniu tego określenia.

znak copyright
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Dobrze obrazuje to muzyka. W Internecie na chwilę obecną znajdują się znaczne zasoby muzyki do bezpłatnego, choć nielegalnego pobrania. Pobierając muzykę z sieci łamie się prawa autorskie, jest to w zasadzie kradzież. Z kolei tak prosty i powszechny dostęp do tego typu utworów sprawia, że coraz mniejsza liczba osób kupuje oryginalne płyty, na czym cierpią artyści. Wyszukując w Internecie przykładową frazę „ochrona praw” można uzyskać więcej informacji w kwestii zjawiska łamania praw autorskich, również w kwestii utworów muzycznych.

muzyczne prawa autorskie
Author: ▲ARTwear.ch▼
Source: http://www.flickr.com
Nieuczciwa konkurencja

Pomiędzy posiadaczami różnorodnych firm i marek stale toczy się zażarta bitwa o klienta. Na chwilę obecną batalia ta jest znacznie bardziej nasilona z uwagi na ogromną konkurencję praktycznie we wszystkich branżach. Posiadacze marek próbują zareklamować je na rynku, niekiedy po trupach. Ogromną wartość stanowi efektywne przywiązanie odbiorcy do marki, choć powinno się mieć na uwadze, że później trzeba tego klienta zatrzymać. Tak więc strategie marketingowe w tym zakresie powinny mieć charakter długotrwały. Jednak wszystkie wymienione czynniki wywołują także efekty patologiczne. Zwalczanie konkurencji staje się coraz bardziej palącym problemem.

Czynności wiążące się z wprowadzeniem marki na rynek

Zanim jednak będzie można powiedzieć o konkurowaniu, a także o prawach autorskich, konieczne jest uzyskanie swojej marki. Przedsięwzięcie to nie jest łatwe, wymaga bowiem realizowania wielu formalności. W takiej sytuacji należy więc uzbroić się w cierpliwość i chodzić do stosownych urzędów. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „koszt rejestracji znaku towarowego” można uzyskać więcej informacji na temat uzyskiwania i legalizowania własnej marki.