Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

W których urządzeniach używanych w domach prywatnych wykorzystany został mechanizm wymieniania ciepła.

W czasie budowy domu jedną z ważniejszych spraw jest zapewnienie odpowiedniego ogrzewania. Obecnie coraz częściej sięga się tutaj po ekologiczne rozwiązania, do jakich przykładowo należą pompy ciepła.
Wykorzystuje się w nich naturalną energię słoneczną która została zgromadzona w środowisku. Pompy ciepła Szczecin przypominają w swoim działaniu lodówkę, tyle że następuje w nich odwrotny proces. Energia pobierana jest najczęściej z ziemi i oddawana we wnętrzu obiektu, przez co jest on tym sposobem ogrzewany.

Jeżeli spodobał Ci się omawiany tekst, kliknij ten link - bez dwóch zdań też warto zobaczyć tu (http://etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane/bezpieczenstwo-cybernetyczne) jeszcze jeden ciekawy post.

Pompy ciepła mają szereg zalet w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem, dzięki czemu zainteresowanie nimi cały czas rośnie. W pierwszej kolejności korzystają z ogólnie dostępnej energii słońca, a oprócz tego są niezawodne i tanie w eksploatacji.


Technologia dotykowa w akcesoriach firmy Microsoft
Author: Microsoft
Source: Microsoft


Jak się okazuje pompy ciepła nie są jedynymi urządzeniami pracującymi w naszych domach, które wykorzystują zjawisko oddawania energii. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również ostatnio wśród osób stawiających domy rekuperatory, czyli wentylacja - sprawdź promocje na serwis wentylacji wrocław - purevent.pl/serwis-wentylacji-klimatyzacji/ - mechaniczna z wymiennikiem odpowiadającym za odzysk ciepła. Rekuperacja Szczecin opiera się na wciąganiu równocześnie powietrza z dwóch stron. Czyste, schłodzone powietrze pobierane jest z zewnątrz, natomiast se środka zasysane jest powietrze dużo cieplejsze. W wymienniku ciepła te dwa strumienie powietrza będą się spotykały, ale bez wymieszania.
Każdy strumień jest kierowany osobnym kanalikiem, lecz znajdują się one na tyle blisko siebie, że następuje między nimi wymiana energii cieplnej, i powietrze z zewnątrz jest już wstępnie zagrzane.