Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Kiedy najwłaściwiej czyścić i wymieniać filtry Hepa?

W obecnych czasach jest mnóstwo rzeczy, które codziennie zaprzątają nam umysł. Nieistotne, czy to sprawy niezwykle istotne, lub takie, o jakich istnieniu moglibyśmy szybko zapomnieć.
Wszakże warto czasami przyjrzeć się bliżej rzeczom, jakie wydają się nam napraWDę niepotrzebne.


lampka biurowa
Author: Sebastian Włoszek
Source: http://www.flickr.com


Gdy zastanawiamy się co to są filtry Hepa, wręcz nie wiemy do czego one służą. Otóż filtry Hepa potrafią być filtrami otoczenia, jakie używane są w lożach i pomieszczeniach do pracy w środowisku jałowym. Są one wykonane ze szkła spiekanego oraz zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne, a również bakterie oraz wszelkie wirusy. Filtry Hepa są wykorzystywane m.in. w odkurzaczach. Najprościej mówiąc filtry Hepa, to filtry które służą do dezynfekcji powietrza. I to właśnie przy kupowaniu odkurzacza moglibyśmy mieć do obcowania z tą nazwą.


Należy się zadumać jakie filtry Hepa wybierać do swojego zastosowania. Mamy do obcowania z filtrami na ogół oznakowanymi numerami. Im wyższy numer, tym filtracja w takowym filtrze jest bardziej skuteczna. Najwłaściwiej jest dobrać filtr oznaczony literką H, ponieważ jest on najlepszy dla alergików. Moment by zadumać się, kiedy oczyszczać takie filtry Hepa. Jeśli producent informuje odbiorcę iż takowy filtr można czyścić, to należy to robić tylko wtenczas.zerknij tutaj naprawa agregatów chłodniczych naprawa agregatów chłodniczychJeśli natomiast wytwórca tego typu informacji nie daje, to filtr zwyczajnie należy wyrzucić oraz zakupić nowiutki. Jeśli można oczyszczać filtry Hepa, to powinniśmy to zrobić bardzo łagodnie tak, żeby go nie uszkodzić. Po wyjęciu go z np. odkurzacza należy usunąć z niego wszelakie włosy, sierść oraz dokładnie go przemyć.
Należy tak zrobić zarówno w filtrach do odkurzacza jak oraz w filtrach do klimatyzacji. Filtry Hepa należy oczyszczać raz na rok lub raz na połowę roku. Gdy będziemy używać filtry Hepa w odpowiedni wariant, będziemy z nich bardzo zadowoleni.