Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czym są filtry HEPA, z jakiego materiału są one wykonane oraz w jakim miejscu znajdują one swe wykorzystanie?

Każdy pragnie, żeby jego lokal był czysty i pachnący czystością. W sklepach chemicznych lub z AGD mamy do dyspozycji przeróżne środki do mycia pojedynczych miejsc w domu.
wyszukiwarka
Author: Trust
Source: Trust


Są również odkurzacze, jakie wydmuchują wydmuchiwane powietrze za obręb sprzątanego budynku.


Jednak można wykonać jeszcze więcej, co ma ogromne znaczenie dla przykładowo osób posiadających alergię. Można by założyć w swoim lokalu tzw. filtry HEPA, zatem jedne z najbardziej niezawodnych filtrów, które kiedykolwiek wymyślił osobnik. A trzeba wspomnieć, iż filtry HEPA wymyślił nie byle kto, mianowicie NASA. Jednak po kolei: filtry HEPA są w stanie wstrzymać nawet do 99,97% nieczystości, wliczając w to kurz, komórki drobnoustrojów, pierwotniaków, grzybów oraz nawet wirusy. A wydawać by się mogło, że chodzi tylko o zwykłe szkło. Tak, szkło, gdyż filtry HEPA są wykonane ze spiekanego szkła i posiada pory wielkości 0,3µm, dzięki jakim prawdopodobne jest filtrowanie otoczenia.

Kiedy interesują Cię ciekawe dane i poszukujesz ich na dany temat, kliknij w nasz odnośnik (https://rfid.zone/). Tam odnajdziesz niezbędne informacje.

Budowa takich przedmiotów jak filtry HEPA sprowadza się do 3 warstw, w tym jedna warstwa posiada za zadanie pochłaniać zapachy. Warstwy są ze sobą złączone przy pomocy syntetycznych żywic.


dom - fotos
Author: richardhe51067
Source: http://www.flickr.com


filtry hepa
Author: tagcoor 5_3
Source: http://www.flickr.com


W jakim miejscu dokładnie filtry HEPA mają swe wykorzystanie? Otóż filtry HEPA stosuje się przykładowo w odkurzaczach lub w systemach klimatyzacji.
Z uwagi na to, iż filtry HEPA można montować również w odkurzaczach workowych, jak i bezworkowych, to ich wykorzystanie w większości przypadków nie stawia nas przed koniecznością kupna kolejnego odkurzacza. Dlatego także nie powinniśmy na filtrach oszczędzać nawet, jeżeli alergikami nie jesteśmy.