Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jaki sprzęt do słuchania muzyki zakupić? Praktyczne porady

Lubisz przysiąść wygodnie na kanapie oraz oddać się chwili zapomnienia wsłuchując się w brzmienia ukochanego krążka wydobywające się z twego domowego systemu hi-fi?


Cudowna sprawa! Jeśli nie masz jeszcze we własnym pokoju lub salonie takiego zestawu, to najwyższy czas o tym pomyśleć.


audio
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com


Jaki powinien być znakomity sprzęt audio ( zestaw audio z wi-fi) do mieszkania? Nim przystąpimy do kupna należytego systemu hi-fi, warto zapoznać się z paroma ważnymi wytycznymi, które powtarza wielu fachowców z branży oprzyrządowania audiofilskiego. To ważne, by nie kierować się jedynie opiniami na forach czy też techniczną specyfikacją danego urządzenia, a kryteriami stricte subiektywnymi.


reklama - rzut
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Wybieraj przyrząd audio słuchając. Nic nie jest lepszym spraWDzianem danego modelu głośników jak osobiste oszacowanie takiego oprzyrządowania bezpośrednio „ze słuchu”. Ważne, aby na takie testy zabrać wspaniale znaną nam osłuchaną już płytę. To pomoże przy jej pomocy obadać wszelkie różnice między poszczególnymi zestawami audio. Częstokroć bowiem bywa, że sprzęt o identycznych parametrach technicznych nie brzmi jednakowo. Tu znaczenie mają nawet najdrobniejsze szczegóły jak tworzywo obudowy głośników, kształt, albo nawet przewody przesyłające brzmienie z odtwarzacza do głośników. To nie jest zasadą, że im głośniejsze niskie brzmienia (tzw. basy), wtenczas muzyka brzmi lepiej. Nadmierna dominacja tego zakresu może doprowadzić do sytuacji, że niektóre instrumenty będą zagłuszone.
Urządzenie dobrej jakości nie pozwoli na dominację niskiego zakresu podczas odtwarzania , jego brzmienie jest wyraziste, sprężyste zaś uaktywnia się wyłącznie w przypadku „przywołania go do tablicy”.