Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Co to jest świadectwo wzorcowania i z jakiego powodu jest to niezwykle ważny dokument dla różnorodnych producentów?

Znakomicie wiesz, że w obecnych czasach mnóstwo towarów jest analogicznych, wykonywanych w jednolitej postaci. W ten wariant części, które powinny do siebie wzajemnie pasować, mogłyby bezkonfliktowo ze sobą pracować.
Epson Stylus SX130
Author: Epson
Source: Epson


Co prawda do właściwego funkcjonowania nie wszelakich z nich konieczne jest tak zwane świadectwo wzorcowania, ale nikt nie mówi, że nie ma narzędzi, które tego typu dyplomu nie wymagają. A czym w ogóle jest takowe świadectwo? Otóż jest to dokument, który zaświadcza, iż dany składnik został stworzony dokładnie wedle określonego wzoru. Przykładowo jest ono konieczne przy realizacji różnych urządzeń pomiarowych. Czy też wyobrażasz sobie zwykły z pozoru miernik temperatury, jaki u dwóch osób pokazuje np. 15 stopni Celsjusza, ale robi to niezależnie od rzeczywistej temp.? Odmiennym przykładem konieczności stosowania się przez wytwórców sprzętów pomiarowych do certyfikatu pod nazwą świadectwo wzorcowania są samochodowe liczniki.


komputery
Author: Elisa Fair
Source: http://www.flickr.com


Nietrudno wyobrazić sobie chaos na drogach, jaki na pewno powstałby, gdyby różni ludzie jechali z prędkością np.

Masz spory kłopot z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego problemu? Z pewnością skutecznie może pomóc Ci ta strona www (https://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/przyciski-sterownicze/).

60 km/h, lecz w rzeczywistości 1 samochód jechałby np. czterdzieści km/h, a inny sto km/h. Jak zatem widać, świadectwo wzorcowania to niezbędny akt, do którego muszą stosować się wytwórcy różnych urządzeń pomiarowych. A tych jest wszakże wiele. Takowe choćby wagi w sklepach.
Chyba wszyscy gdy chcemy nabyć 1 kilogram jakiegoś towaru, chcemy w praktyce tyle uzyskać. A kto te świadectwa wydaje? Okazuje się, że jest to państwowy instytut, jakim w naszym kraju jest Główny Urząd Miar.