Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Jak sprawdza się dron w akcjach poszukiwawczych? Co powoduje, iż urządzenie to jest przydatne?

Drony to dzisiaj urządzenia, jakie są już na porządku dziennym spotykane. Stale słyszymy o nowym zastosowaniu tego sprzętu, jaki jest niesamowicie przydatny w najróżniejszych sytuacjach. Okazuje się, że może służyć do ratowania zaginionych ludzi.


poszukiwanie osób
Author: Sony
Source: Sony


W jaki sposób to się dzieje?
Dron - kliknij - jest urządzeniem bardzo mobilnym, może dolecieć bardzo szybko w obszary, jakie dla ludzi są ciężko dostępne. To jego ogromna zaleta, jaka sprawia, iż poszukiwanie osób które zaginęły staje się łatwiejsze. Dron może z wysokości objąć całkiem spory teren w szybkim czasie. Tego typu małe, bezzałogowe stateczki potrafią napraWDę wiele. Coraz bardziej udoskonala się urządzenia, jakie na dronie się montuje właśnie po to, by był w większym stopniu przydatny w różnych warunkach. Jednym z takich ograniczeń okazuje się konieczność poszukiwania zaginionych nocą. Natomiast już częściej tego typu urządzenia wyposaża się w kamery termowizyjne, które odczytują temperaturę konkretnego obiektu. W ten sposób możemy odszukać człowieka, który będzie widoczny na kamerze dlatego, iż jego temperatura organizmu jest wyższa od otoczenia. Będzie odznaczał się innym kolorem niż reszta otoczenia.


Możliwość zrobienia zdjęcia z powietrza to także bardzo pomocna sprawa. Możemy sfotografować teren oraz zaplanować w całości akcję ratowniczą. Tak, żeby jak najsprawniej dostać się do poszkodowanego. Na przykład akcje w terenie górskim są czasami o tyle ciężki, że dotarcie do kogoś poszkodowanego jest niezwykle ciężkie.


Z tego względu właśnie dobry plan działań i znajomość terenu to rzeczy ogromnie przydatne. Jak widać dron to urządzenie doskonałe to tego, aby w tego typu akcjach pomagać.