Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Samochód da się ulepszać na dużo metod

W skład ulepszenia wchodzą elementy ozdobne czyli naklejki, dobrej klasy olakierowanie różnych elementów jak i wymiana oryginalnych części na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne modyfikację silnika.


Każdy fan tuningu marzy żeby jego pojazd wykręcał jak najwyższe statystyki bez względu cenę jaką przyjdzie mu zapłacić za usprawnienie ukochanego auta.


bmw e36 tuning
Author: photobeppus
Source: http://www.flickr.com


Zaczynając modyfikacje samochodu należy skupić się na częściach które realnie polepszą statystyki samochodu a nie specjalnie zmieniają prezencje, to już jedynie zmiana kosmetyczna służąca do lansu czy wyróżnienia się od innych. Elementy które powodują zmianę sterowności auta to np. zamontowanie klocków hamulcowych innych niż fabryczne które spowodują że odległość hamowania zmniejszy się i poprawi to komfort jazdy.

Ten szalenie interesujący wpis ma swe odpowiedniki na kolejnych stronach. Najedź zatem na łącze do witryny i przejrzyj je.

Kupienie profesjonalnych opon pozwoli na większą przyczepność auta. Można też poprawić opływowość danego samochodu montując w nim spoiler czy mocniej aerodynamiczne części takie jak zderzaki i progi. Kiedy do silnika wmontujemy turbosprężarkę samochód będzie się szybciej rozpędzał co korzystnie wpłynie na dynamikę jazdy, więcej informacji . Samochód można również ulepszać elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego najlepszym przykładem. Ale na czy właściwie polega chip tuning?


Jest to zamontowanie chipa który zmodyfikuję prace aparatu sterującego silnikiem – ECU. Ma je każdy pojazd.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis gdzie kupić prostownik lub ładowarkę do akumulatorów, w którym przeczytasz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Ecu jest to aparat odpowiadający za pracę motoru w każdych warunkach prędkości i obciążenia - zobacz stronę. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak zarządzać paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku we wszystkich warunkach.
Parametry wprowadzone do ECU są ustawione, aby trwałość auta była, jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik osiągał największą moc i moment obrotowy oraz palił najmniej paliwa. Dobrze wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na komfort jazdy samochodem