Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Czas na modny prezent, czyli jakie podarunki otrzymują nasze maluchy z rozmaitych okazji

Zamawianie prezentu dla dziecka może stać się przyczyną sporych dylematów, bowiem wybór jest tak duży, że dosyć trudno podjąć decyzję. Kiedy jedni chcą być nadzwyczajni i wykazać się wybitną pomysłowością, to pozostali zadowalają się zupełnie standardowymi koncepcjami. Bądź co bądź, wybór podarunku trzeba dobrze przemyśleć i właściwie dopasować go do określonej sytuacji, a także płci czy hobby dziecka.
Niektórzy darczyńcy tymczasem mają na uwadze głównie potrzeby rodziców i stąd wybierają jedynie praktyczne upominki.
bawiące się dziecko
Author: Valentina Yachichurova
Source: http://www.flickr.com

Prezent dla dziecka to czasem symboliczny gadżet - Firma Pontipino. Wówczas krasnal dostaje dla przykładu smakołyki. Paromiesięczne niemowlę może liczyć na 150-gramowy słoiczek z wartościowym obiadkiem, a starszy o kilka lat brat otrzymuje różne słodycze: owocowe gumy, mleczne czekoladki czy dropsy, a te zapewne zbyt długo nie poleżą w szufladzie kuchennej szafki. Do tej kategorii prezentów możemy też śmiało zaliczyć gadżety ściśle związane z wybranymi świętami, które obchodzimy w Polsce lub regionie, w którym mieszkamy. Na przykład na święta wielkanocne dzieciaki dostają tego typu zabawki, jak zielone pistolety na wodę, kolorowe sikawki czy kurczątka z czekolady.

Tymczasem niektóre sytuacje wymagają jednak, aby berbeć otrzymał większy i cenniejszy prezent. Te wyjątkowe okazje to z pewnością gwiazdka, Dzień Dziecka czy urodziny. Pod choinką zazwyczaj królują dosyć wyszukane podarki, czyli np. przeróżne instrumenty muzyczne, zabawki drewniane, markowe ubrania bądź (więcej na ten temat tutaj) doskonała jakościowo pościel z zaskakującym nadrukiem, z kolei 1 czerwca i na urodzinowym przyjęciu czteroletni smyk cieszy się z koparki czy pluszowego misia - użyteczna treść
drewniane zabawki
Author: Tim Fuller
Source: http://www.flickr.com
.


Bodajże największym wydatkiem jest zakup podarku komunijnego. Pomimo tego że część osób uważa, że kupowanie kosztownych przedmiotów jest ogromną przesadą, to w pudłach opakowanych w ładny papier oraz torebkach ozdobnych ofiarowywanych w uroczystych chwilach najczęściej znajdują się wartościowe rzeczy. I na pewno zdecydowana liczba Polaków zgodziłaby się ze stwierdzeniem, że nowoczesny smartfon bądź notebook to w zasadzie nie prezent dla dziecka, ale upominek dla dorosłej osoby. I właśnie tu tkwi pewien paradoks, z którym obligatoryjnie muszą zmierzyć się tak ojcowie chrzestni, jak i inni zaproszeni goście.