Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Prowadząc działalność, powinieneś działać wedle ustalonych reguł, nie zapomnij o niezbędnych dokumentach i składkach!

Bez wątpienia każdy przedsiębiorca powie, że prowadzenie własnej działalności to nie przelewki i wiąże się to z wielką odpowiedzialnością. Każdego dnia należy przypilnować tak różnych rzeczy oraz czynności, powinno się pamiętać o ustalonych terminach, opłatach oraz zobowiązaniach odnośnie kontrahentów. Zaniechanie obowiązków mogłoby mieć wyjątkowo przykre skutki, więc lepiej o nich nie zapominać!


wysoki biurowec
Author: Sten Dueland
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz, jak wypisać fakturę vat? (pomocny artykuł: CenaBiznesu.pliązane ze sprzedażą artykułów czy pełnieniem usługi wymagają wystawienia faktury vat. W dzisiejszych czasach podobne działania nie powodują już najmniejszych kłopotów, gdyż wykonuje się je z użyciem specjalnych aplikacji komputerowych i calutka trudność polega na wprowadzeniu właściwych cyfr we wskazane miejsca w tabelkach. Jednak należy wiedzieć, jakie ważne szczegóły powinny znaleźć się w takim dokumencie. Faktura vat musi uwzględniać charakter sprzedaży bądź usługi, datę, dane usługodawcy oraz klienta, jak także cenę jednostkową, stawkę Vat oraz wartości z vatem oraz bez podatku.
Nie zapominaj zapłacić składki zus - to bardzo istotne. Niezbędne wskazówki: składki ZUS.
Jednym zskładki ZUSjszych obowiązków właściciela firmy okazuje się płacenie składek zusowskich. Składka zus oraz jej wysokość są uzależnione od charakteru działalności. Jeśli przedsiębiorca prowadzi działalność jednoosobową, powinien odprowadzić składki za samego siebie, gdy jednak zatrudnia kolejne osoby, jako pracodawca powinien opłacić składki również za osoby zatrudnione (sprawdź: Składka musi zostać zapłacona w określonym czasie, jeżeli przedsiębiorca tego nie przypilnuje, pojawią się zaległości, które bywają powiększane o karne odsetki.
akcesoria biurowe
Author: Kelly Sikkema
Source: http://www.flickr.com


Zalegasz ze składkami ale nie wiesz, ile zapłacić?
Dla potrzeb użytkowników, którzy zalegają z opłaceniem składek, ZUS przygotował specjalną aplikację w witrynie sieciowej. Ma ona postać kalkulatora, który pozwala łatwo i szybko obliczyć wartość zaległości wraz z odsetkami za czas opóźnienia. Na stronie internetowej Zus, można wyszukać wiele pomocnych informacji, jak chociażby tabelki z wyszczególnionymi wysokościami składek lub przeróżne dokumenty i deklaracje do wydrukowania i wypełnienia, dzięki czemu do spotkania z pracownikami urzędu można przyszykować się w warunkach domowych.