Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Niebywale szczegółowe pomiary masy wykonane za pomocą wag elektronicznych.

Waga jest to przyrząd przy pomocy, którego jesteśmy w stanie perfekcyjnie określić masę konkretnego ciała. Przyrząd ten renomowany był już w starożytności i były to wagi szalkowe, które pracowały na podstawie bilansowania się mas dwóch ciał przy czym masę jednego rozlokowaliśmy za pomocą wzorców. Pierwsze wagi jednoszalkowe zostały stworzone w roku czterdziestym piątym zeszłego wieku w Szwajcarii. Natomiast w obecnych latach takiego typu wagi są już wyjątkowo rzadko spotykane.


waga apteczna
Source: www.wagi-elektroniczne.pl
Dziś stosuje się elektroniczne wagi albo zaawansowane wagi jednoszalkowe. Niezwykle znane są wagi mikroprocesorowe, ponieważ ich pomiar jest niezwykle precyzyjny niż ten zrealizowany przy pomocy wagi szalkowej. Niejedna waga elektroniczna uposażona jest w czujnik tensometryczny. Czujnik tensometryczny jest lepiej znany pod potoczną nazwą tensometru. Najczęściej wykorzystywane bywają tensometry oporowe, które charakteryzują się nadzwyczaj dużą czułością jak i dokładnością. W dodatku posiadają niewielkie wymiary, są niezrażone na wibrowania i wstrząsy oraz powinny funkcjonować w trudnych okolicznościach ( nadzwyczaj wysokie temperatury jak i ciśnienie). Precyzja takiej wagi jest niebywale duża i zależna jest od wykorzystanego układu tensometrycznego.

Czy jesteś uradowany z treści powyższego postu? Jeśli tak, to podaję także mój odnośnik (https://www.a-pro.pl/hurtownia-elektryczna/) do następnej strony. Zapraszam!

Najdokładniejsze wagi, które teraz mamy możliwość napotkać na rynku dokonują pomiaru z dokładnością do setnych części miligrama, jak tu - . Takie wagi nazywane są wagami analitycznymi oraz stosuje się je do bardzo precyzyjnych pomiarów. Idealnym przykładem jest jubiler, który powinien z nadzwyczaj wysoką dokładnością oszacować wagę kruszca.


zestaw czujników
Author: SparkFun Electronics
Source: http://www.flickr.com
Tymczasem, by realizować tak dokładnych pomiarów oraz żeby te pomiary były rzeczywiste powinny być spełnione warunki pomiarowe. Otóż pomiaru dokonujemy na profesjonalnym stole, jaki jest słabo podatny na wibracje, przy właściwej temperaturze jak i wilgoci powietrza.

Czy rozpatrywana kwestia bardzo Cię zaintrygowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (https://www.it-solve.pl/uslugi-programistyczne/qa-testowanie/) pokrewne artykuły.

Jednakże tak idealne pomiary wykonuje się bardzo rzadko i mało kto żąda tak dokładnych pomiarów. Reasumując: w dzisiejszych czasach najbardziej wykorzystywanymi wagami są wagi elektroniczne, które wykorzystują czujniki tensometryczne. Są to precyzyjne wagi, które wykorzystywane są do właściwych pomiarów i które do ustalenia właściwej wagi potrzebują odpowiedniego środowiska pomiarowego.