Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób umożliwić sobie prawidłowe funkcjonowanie Internetu?

W zeszłych latach widzimy nadzwyczaj dynamiczny zwiększenie dostępu do szybkiego Internetu. Realnie nikt z nas nie wyobraża sobie dzisiaj naturalnego działania bez jego wykorzystania. Jego zastosowanie jest niezmiernie szerokie. Wielu z nas użytkuje go nie jedynie do rozrywki, ale i także do pracy.

Author: Firecracker PR
Source: http://www.flickr.com
W naszych domach jest on już codziennością. Niemniej przecież, nieprzerwanie posiadamy liczne problemy z jego konfiguracją w naszym domu. Dla zwykłego użytkownika wirtualnej siec problematyka taka jak adres routera czy ochrona WPA2 brzmi wyjątkowo tajemniczo.

Pierwsze co koniecznie musimy zrobić, by sprawić sobie dostęp do szybkiego Internetu w naszym domu to wyłowienie operatora. Na rynku istnieje niezwykle wiele dostawców, którzy oczywiście za należytą opłatą są w stanie świadczyć nam swoje usługi. Warto przy jego wyborze nie tylko kierować się ceną oferowanego dostępu do Internetu, ale i zarówno jego prędkości. W dniu dzisiejszym musimy starać się by wysokość przekazu danych był realnie wysoki.
Równie istotną kwestią, o którą musimy się zatroszczyć jest bez mała stworzenie odpowiedniej infrastruktury internetowej w naszym domu. Obligatoryjnie musimy zaopatrzyć się w router, który będzie rozdzielał sygnał internetowy docierający do naszego domu na dużo urządzeń. W tym momencie bardzo popularna jest technologia WiFi, w związku z tym warto by nasz nabywany sprzęt posiadał tą funkcję. Inne interesujące kwestie: .

Kolejno nasz router musi zostać akuratnie ustawiony. Jak tego dokonać? Sprawa początkowo może wydawać się nadzwyczaj skomplikowana, niemniej jednak z biegiem czasu niewątpliwie nabierzemy dużej praktyki.

Pierwszą i równocześnie obowiązkową czynnością jest wpisanie adresu routera w naszej przeglądarce. Więcej znajdziesz tu: czy mam szybki internet. Dzięki niemu będziemy posiadać dostęp do ustawień konfiguracyjnych. W wielu urządzeniach adres routera jest standardowy. Jeżeli nie możemy go odnaleźć wśród dokumentów otrzymanych w zestawie, to wystarczy odwrócić go do góry nogami. Znajdziemy tam na pewno adres routera. Następnie musimy wykonać czynności konfiguracyjne wedle załączonej instrukcji. Jeżeli wszystko zrealizujemy poprawnie będziemy cieszyć się dostępem do Internetu.