Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Ekran led - przełomem w wyświetlaniu obrazu. Technologiczne rozwiązania w wyświetlaczach używanych w reklamie

Już od paru lat można spotkać wielkie ekrany, które w większych miastach wyświetlają reklamy czy wiadomości różnego typu. Na koncertach czy innych imprezach widoczne są ekrany, które umożliwiają podziwianie występów. To wszystko zawdzięczamy specjalnym ekranom, jakie stworzyły nową jakość obrazu. Mowa tu o ekranie led. Ekrany takie działają na konkretnej zasadzie. Ekran led 55 zawiera trzy diody elektroluminescencyjne o trzech kolorach. Połączenie tych kolorów zapewnia możliwość zestawienia milionów odcieni.

ekran z technologią LED
Author: Alex Liivet
Source: http://www.flickr.com
Stworzono dwa rodzaje ekranów led, które zawierają odpowiednią ilość diod. Pierwszy typ to ekrany przewlekane odznaczające się konkretną liczbą diod, które posiadają swoje własne diody.http://www.digital-motion.pl/sesja-rodzinna/ (sesje rodzinne - www.digital-motion.pl/sesja-rodzinna/)Zapewnia to uzyskanie dobrej jasności oraz kontrastu, szczególnie w ekranach zewnętrznych, jak . Charakteryzowane urządzenie jest umieszczane w szczelnej obudowie, co chroni je przed wszystkimi warunkami atmosferycznymi, zatem bez problemu można je użytkować nawet w czasie deszczu. Drugi rodzaj ekranu to SM. Mocowany jest powierzchniowo, czyli całkowicie odmiennie niż w pierwszym charakteryzowanym przypadku. Cechą wyróżniającą jest montaż diod na powierzchni konkretnych płyt. Aktualnie technologia idzie tak szybko do przodu, iż pojawiają się wyświetlacze SM stosowane w aplikacjach zewnętrznych.przykładowy ekran led
Author: Gary Howden
Source: http://www.flickr.com
Ważna jest rozdzielczość, czyli wyróżnik, który jest główną cechą ekranu led. Dlaczego? Otóż rozdzielczość wpływa na to, że można ze sporych odległości zobaczyć co wyświetlane jest na ekranach ledo-wych. Ta zasada jest świetnie widoczna na przykład na imprezach, gdzie widzowie mogą swobodnie oglądać występy będąc w końcowych rzędach sali. Producenci wykorzystują metodę, która pozwala na oglądanie rozmaitych obrazów w dobrej jakości . Chodzi tu o prezentowanie obrazów opartych na prostej regule: im więcej jest pikseli tym jakość obrazu jest doskonalsza. Taka reguła jest wykorzystywana w tabletach czy smartfonach, gdzie przy małym wyświetlaczu można bez kłopotu odczytać SMS-y.

Budowa tej witryny zaciekawiła Cię? A opracowane przez nas informacje? Jeśli tak, to namawiamy do kolejnego postu. Tam znajduje się szalenie ciekawa treść (https://e-hunter.pl/pl/c/Sofa/82).Ekrany led to nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane w reklamie, gdzie przekaz obrazu jest przeznaczany na skalę masową. Takie ekrany to telebimy, a ich jakość oraz przystępność montażu powodują, że zyskały licznych entuzjastów.