Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Bardzo różne materiały o charakterze konstrukcyjnym

Asortyment materiałów konstrukcyjnych jest obecnie bardzo szeroki. Pojawiają się także cały czas nowe, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami. Wybór materiałów , które mają charakter konstrukcyjny jest obecnie ogromny. Wśród nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych wymienić należy materiał PEEK.


cement
Author: DiamondBack Truck Covers
Source: http://www.flickr.com
Bardzo popularny materiał PEEK jest materiałem wyjątkowo odpornym na działanie przeróżnych czynników chemicznych, cechuje się także ogromną odpornością na naprawdę wysokie temperatury. Jest materiałem, który może być poddawany przeróżnym procesom sterylizacji. (prototypowanie 3d) Dzięki temu, że może być sterylizowany przeróżnymi metodami niezwykle chętnie stosuje go przemysł spożywczy, a elementy z niego wykonane są używane w licznych laboratoriach leżących na na całym świecie. Materiały PEEK stosowane są nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również farmaceutycznym i maszynowym. Z tego materiału robione są dzisiaj nowoczesne maszyny dla przemysłu tekstylnego, maszyny wykorzystywane do diagnostyki medycznej. Wśród materiałów PEEK wskazać należy kilka podstawowych rodzajów. Każdy z nich cechuje się trochę innymi właściwościami (strona internetowa tutaj).


budowa
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Wśród typów materiału PEEK wyróżnia się na chwilę obecną mający barwę beżową materiał PEEK podstawowy. W tym elementarnym materiale (zobacz frez nasadzany) PEEK nie są stosowane inne domieszki. W kolorze szarym obecny jest materiał, do którego zostały dodane włókna szklane. Oba te podstawowe rodzaje materiałów PEEK charakteryzują się wyjątkowo wysoką izolacyjnością elektryczną. Następny rodzaj ma kolor czarny. Jest to wynikiem dodatku węgla. Następny rodzaj, także w czarnym kolorze, to materiał z dodatkiem zarówno węgla, jak i grafitu. Wymienione rodzaje materiałów PEEK są nie tylko naprawdę odporne na działanie wysokich temperatur, ale również na szkodliwe promieniowanie UV. Niektóre typy materiałów PEEK mogą być stosowane do produkcji opakowań dla artykułów spożywczych. Typową cechą tych materiałów jest również to, że palą się bardzo źle, a w trakcie ich spalania powstaje bardzo niewielka ilość dymu. Kompletna nazwa materiałów PEEK brzmi: „polieteroeteroketon”.Zastosowanie tego rodzaju materiału jest ogromne, najprawdopodobniej będzie jeszcze wzrastać.