Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Z jakich powodów na świecie produkuje się tak ogromne ilości telefonów i smartfonów.

Współcześnie telefony komórkowe to jeden z najczęściej zmienianych elektronicznych urządzeń. Co roku wytwarza się na całym świecie kilkaset milionów urządzeń, z jakich coraz większą część stanowią smartfony.

Tak duże zapotrzebowanie będzie wynikać z trzech spraw. Przede wszystkim polityka większości operatorów komórkowych jest taka, że co dwadzieścia cztery miesiące przy przedłużeniu umowy są proponowane nowe smartfony. Specjalnie są one wliczone w cenę abonamentu, więc klienci się cieszą że za niedużą dopłatą lub nawet za symboliczną złotówkę dostają najnowszy sprzęt. W praktyce i tak za urządzenie odpowiednią kwotę zapłacą, w postaci wyższego abonamentu, niż w przypadku umowy bez telefonu.

Ale zasada jest prosta, że jeżeli dają to trzeba brać, więc wiele osób przeważnie co dwa lata wymienia telefon na nowy, mimo że może nawet nie potrzebować tego specjalnie. Kolejny powód zmian komórek to fakt, że przy części modeli te kilkanaście miesięcy to maksymalny czas, jaki są w stanie przeżyć, a później albo ulegają awarii, albo stają się przestarzałe. No i wreszcie dochodzi sprawa szpanu, w niejednym towarzystwie wręcz się nie można pojawić z komórką, pochodzącą sprzed paru sezonów, więc na bieżąco trzeba zaopatrywać się w najnowsze wersje.

smartfon
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Efektem praktyk tego typu stała się bardzo duża liczba telefonów, jakie corocznie w taki czy inny sposób kończą swój żywot. Jeżeli aparat jest w dość dobrym stanie i nie widać na nim zniszczeń, to bez problemów można pomyśleć o jego sprzedaży. Jeżeli będzie się miało nieco czasu, to wystawić go można na aukcji lub w jednym z serwisów ogłoszeniowych, a jeżeli komuś zależało będzie na szybkiej sprzedaży, to najlepszą opcją jest skup (Zobacz więcej: skup starych monet Wrocław) telefonów wrocław.W takich skupach w ostatnim czasie stosunkowo często pojawiają się też zupełnie nowe telefony, nigdy nie używane. Sieci komórkowe oferując telefony do umów czasami dają atrakcyjne promocje i rabaty, wiele osób decydując się na nową umowę dostaje taki aparat razem z nią, szczególnie jeżeli będzie on w atrakcyjnej cenie. I jeśli osoby takie nie potrzebują kolejnego aparatu, to te nowe zwyczajnie sprzedają.