Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Spis mniej znanych urządzeń technicznych, używanych w różnych dziedzinach przemysłu.

Sprawdzając ofertę jakiegoś sklepu z artykułami przemysłowymi można tam zobaczyć przyrządy, o jakich wiele osób nawet nie miało możliwości usłyszeć, a tym bardziej zobaczyć, jak one pracują. Niektórych z nich się używa w przemyśle motoryzacyjnym czy chemicznym, i zobaczyć je można przykładowo w warsztatach samochodowych.


Z kolei inne niezbędne będą w magazynach czy halach produkcyjnych, gdzie konieczne będzie utrzymanie odpowiednich wartości temperatury i wilgotności. Jednymi z urządzeń tego typu są kompresory powietrza (więcej na ). Chociaż przy nich stwierdzić można, że sporo osób miało z nimi styczność podczas tankowania. Jednak tam widać tylko część urządzenia przeznaczoną dla kierowców, a całe wnętrze jest schowane za obudową. Ale gdyby się ludzi tankujących na stacji zapytać, z czego takie urządzenie będzie się składać, to zapewne duża ich część nie umiałaby odpowiedzieć na tego typu pytanie.

Zaciekawił Cię wpis? Napisaliśmy specjalnie dla ciebie dodatkowe porady, dlatego zobacz kluczowy link na ten temat.


sprężarka śrubowa
Source: http://pneuma.pl

A kompresor, jaki widzi się przykładowo w każdym warsztacie samochodowym, przeważnie się składa z trzech głównych elementów, czyli sprężarki, silnika oraz zbiornika na sprężony gaz. O ile kompresory (więcej na ) jest jeszcze jakaś szansa obejrzeć w czasie pracy, o tyle osuszacze adsorpcyjne będzie już ciężko. Urządzenia te wykorzystuje się przeważnie tam, gdzie będzie wymagana odpowiednio niska wilgotność atmosfery, to znaczy w magazynach i halach produkcyjnych. Często sięga po nie przemysł chemiczny, farmaceutyczny i spożywczy, tam gdzie muszą być zapewnione odpowiednie normy przy produkcji.


Mając na uwadze uwarunkowania tych branż jest duża szansa, że razem z tymi urządzeniami w jednej hali mogą się pojawić generatory azotu.

Czy poszukujesz teraz czegoś interesującego? Jeśli tak, to zerknij na witrynę, która na pewno wyda się Tobie atrakcyjna. Odnosi się ona do podobnej tematyki.

Jak już ich nazwa będzie wskazywać, ich głównym zadaniem jest produkcja azotu o wysokiej czystości z powietrza atmosferycznego. Dzięki temu nie ma konieczności wożenia ciężkich butli, tylko uruchamia się przenośne urządzenie i azot jest do wykorzystania. Oprócz tego można się uniezależnić od dostaw butli, bo azotu w atmosferze nie powinno zabraknąć.