Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Spis mniej znanych urządzeń technicznych, używanych w różnych dziedzinach przemysłu.

Sprawdzając ofertę jakiegoś sklepu z artykułami przemysłowymi można tam zobaczyć przyrządy, o jakich wiele osób nawet nie miało możliwości usłyszeć, a tym bardziej zobaczyć, jak one pracują. Niektórych z nich się używa w przemyśle motoryzacyjnym czy chemicznym, i zobaczyć je można przykładowo w warsztatach samochodowych.

Z kolei inne niezbędne będą w magazynach czy halach produkcyjnych, gdzie konieczne będzie utrzymanie odpowiednich wartości temperatury i wilgotności. Jednymi z urządzeń tego typu są kompresory powietrza (więcej na ). Chociaż przy nich stwierdzić można, że sporo osób miało z nimi styczność podczas tankowania. Jednak tam widać tylko część urządzenia przeznaczoną dla kierowców, a całe wnętrze jest schowane za obudową. Ale gdyby się ludzi tankujących na stacji zapytać, z czego takie urządzenie będzie się składać, to zapewne duża ich część nie umiałaby odpowiedzieć na tego typu pytanie.
sprężarka śrubowa
Source: http://pneuma.pl
A kompresor, jaki widzi się przykładowo w każdym warsztacie samochodowym, przeważnie się składa z trzech głównych elementów, czyli sprężarki, silnika oraz zbiornika na sprężony gaz.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiony zagadnienie, odwiedź serwis czujnik zegarowy, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoje wiadomości.

O ile kompresory (więcej na ) jest jeszcze jakaś szansa obejrzeć w czasie pracy, o tyle osuszacze adsorpcyjne będzie już ciężko. Urządzenia te wykorzystuje się przeważnie tam, gdzie będzie wymagana odpowiednio niska wilgotność atmosfery, to znaczy w magazynach i halach produkcyjnych. Często sięga po nie przemysł chemiczny, farmaceutyczny i spożywczy, tam gdzie muszą być zapewnione odpowiednie normy przy produkcji.Mając na uwadze uwarunkowania tych branż jest duża szansa, że razem z tymi urządzeniami w jednej hali mogą się pojawić generatory azotu. Jak już ich nazwa będzie wskazywać, ich głównym zadaniem jest produkcja azotu o wysokiej czystości z powietrza atmosferycznego. Dzięki temu nie ma konieczności wożenia ciężkich butli, tylko uruchamia się przenośne urządzenie i azot jest do wykorzystania.

Prezentowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis producent kotłów co, a znajdziesz większą ilość podobnych informacji, które również będą fascynujące.

Oprócz tego można się uniezależnić od dostaw butli, bo azotu w atmosferze nie powinno zabraknąć.