Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Farmy fotowoltaiczne - aby żyło się bardziej ekologicznie

Świat jest coraz mocniej zanieczyszczany, wysyłamy do atmosfery niebezpiecznie substancje, zatruwany wody, ziemię. Wiele ludzi, jacy żyją obecnie na ziemi wytwarza miliony ton śmieci.


By niwelować takie działanie wiele mówi się o zgodnych z ekologią metodach pozyskiwania energii.
Aby ograniczać zanieczyszczanie ziemi próbujemy budować (polecam systemy oddymiania marki mercor) maszyny, które mogą produkować energię, od której środowisko nie ucierpi. Jedną z popularniejszych metod jest pozyskiwanie energii pochodzącej ze Słońca. Jest ona darmowa, a cena, jaką należy zapłacić za urządzenia służące do jej pozyskiwania oraz magazynowania zwróci się już po kilku latach. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym wypadku. Kolektory słoneczne instalowane są dla potrzeb domów wielorodzinnych, przedsiębiorstw, szpitali, obiektów publicznych oraz znacznie więcej. Jeśli zapotrzebowanie na energię jest spore, da się stworzyć specjalistyczne, w pełni ekologiczne farmy fotowoltaiczne. Cóż to takiego? To kompleks złożony z ogromnej liczby kolektorów słonecznych oraz specjalistycznych urządzeń służących do jej przechowywania, jak również dalszego rozdysponowania - tutaj można zobaczyć przypadki farm fotowoltaicznych. Doskonale sprawdzą się one w przypadku wielkich zakładów przemysłowych albo nieopodal osiedli mieszkaniowych.


artykuły biurowe
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com


Farmy fotowoltaiczne to zdaje się najbardziej ekologiczny sposób pozyskania energii. Aby móc z nich skorzystać konieczne jest jednakże odpowiednie miejsce, tak by czas, w jakim świeci tam światło słoneczne był stosunkowo najdłuższy. W innym miejscu to rozwiązanie także będzie właściwie działało, ale wytworzy ono znacznie mniejsze ilości energii.


Farmy fotowoltaiczne są dość drogie, ale nie ma co się odstraszać – zainwestowane w nie pieniądze bardzo szubko się zwracają, a po kilku latach można na nic nawet zarobić, odsprzedając naddatek energii - tak jak robią tu: .