Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Do zabawy, do ułatwiania pracy oraz jako gadżet, a więc o funkcjach tabletów

Niespełna kilkaset złotych może sprawić nam frajdę, ułatwić pracę i pomóc w załatwianiu innych spraw. Oczywiście, rozchodzi się o elektronikę, żyjemy w końcu w latach, w których rozrywka wychodzi najczęściej z świata fikcji i sieciowego „wirtualu”. Tablety - przenośne ramki umożliwiające powybierać cyfrowe zdjęcia, filmiki, gry i czego jeszcze dusza zapragnie - dostajemy z pełnym wyposażeniem, sterownikami i akcesoriami.
tablet
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Nie każdy gadżeciarz przebierający w tabletach uwielbia elektronikę i rozgryzanie tych i podobnych sprzętów. Część użytkowników używa wielofunkcyjnych sprzętów jako narzędzia wspierającego zawód, inni bawią się używając na imprezie urodzinowej tablety Samsung, jeszcze inni zrobią sobie z tabletu mini-telewizorek na długie godziny męczącej podróży. Jest kilka trików na zamontowanie kilkucalowego sprzętu w środkach lokomocji, by korzystać mogli pasażerowie obok. Tu fajne przykłady: tablety.

tablet Nexus
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Powracając do korzystających - początkujący posiadacze tabletów powinni najpierw poznać specyfikę urządzenia i system operacyjny. W przeciwieństwie do telefonów dotykowych, tutaj konieczne jest zaznajomienie się z systemem, np. Androidem. Bez tej czynności korzystanie z dotykowego, kilku calowego sprzętu faktycznie stanie się ograniczone.A nie jest to trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę uderzające podobieństwo do systemów znanych przecież z systemami operacyjnymi na laptopach. Skonfigurowanie także nie powinno komplikować sytuacji - przeważnie towarzyszą nam instrukcje krok po kroku, zapewniające skuteczne przejście po systemowym samouczku. Żaden tablet Modecom nie będzie już straszny, po kolejnych godzinach użytkowania będziemy się nim posługiwali coraz lepiej. Warto zajrzeć: tablety od Samsung.

Poznając dodawanie i włączanie innych opcji nasze poczynania stają się coraz śmielsze. Rozgryzając system, nawet sposobem „poszperaj, sprawdź, cofnij” dojdziemy do tego jak najlepiej ustawić ekran główny, porozmieszczać ikony, wybrać te kluczowe itp. Elementarz Androida to w większej mierze wskazówki o poruszaniu się pomiędzy ważnymi aplikacjami, galeriami muzycznymi i filmami oraz identyfikowanie symboli na ekranie (baterii, kreski Wifi, godzina, ikony cofnij, itd).

Kliknij ten link klimatyzacja do mieszkania w bloku! Na stronie zobaczysz ciekawe fakty na ten temat, omówione w artykule.

Kolejne etapy samouczka na tablet Windows 8 należy czytać skrupulatne i poznawać już wyżej wymienionych podstawach.