Następny rok, rokiem linuxa

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/unixdays.pl/includes/menu.inc).

Kupujemy wieżę - czym się kierować, by wybrać tą najlepszą?

Słuchanie muzyki potrzebuje dobrego sprzętu - co do tego nie powinno być żadnej niejasności. Oczywiście piosenek można słuchać na komórkach, laptopach i komputerowych głośnikach, lecz dopiero dobry sprzęt audio zapewni odpowiedni poziom wrażeń. W sklepach oferowanych jest mnóstwo różnych wież hi-fi, od niedrogich, za czterysta złotych, do wież które kosztują powyżej 10 tysięcy.


Głośniki Pure Wireless o system T12 Wireless Speaker 2.0
Author: Creative Technology
Source: Creative Technology
Czym zatem różnić się będzie tani sprzęt od takiego, którego cena wynosi parę razy więcej? Z całą pewnością ogromne różnice będą w jakości dźwięku. Oczywiście tańsze wieże działają dość dobrze, ale mogąc usłyszeć dwa różne urządzenia zaraz po sobie nawet niewprawne ucho usłyszy dużo różnić w jakości brzmienia. W droższych modelach użyte są lepszej jakości materiały, projektowanie ux też jest lepiej wykonana i to wszystko zapewnia znacznie lepsze parametry.

Oczywiście wielu osobom w zupełności wystarczy sprzęt za 600 zł, który pozwala na cieszenie się muzyką w swoim domu. Na przykład Wieża LG ma głośniki z aramidu, dające aż 160W mocy muzycznej, a i do jakości dźwięku nie można się przyczepić. Korektor z dużą ilością ustawień dostosuje parametry muzyki do preferencji słuchacza, a kiedy zajdzie potrzeba wieża ta może się stać jednym z elementów domowego kina. Do sprzętów o wyższych parametrach niewątpliwie należą produkty firmy Denon. Przykładowo Wieża Denon D-M39 kosztuje sporo więcej od swojego konkurenta z LG, ale tak samo użyto w niej sporo funkcjonalności znanych do tej pory z produktów z najwyższej półki. W urządzeniu zostały użyte precyzyjne układy przetworników, dzięki czemu otrzymuje się brzmienie bliskie ideałowi. Zaś wieża DENON CEOL PICCOLO N-5 to multimedialny sprzęt w niewielkiej obudowie i z ogromną ilością możliwości. Inżynierowie w przypadku tego urządzenia postawili na wygodę i funkcjonalność, dzięki czemu odbiorcy dostają kompletną obsługę samej muzyki na standardowych kolumnach, jak również z sieci internetowej. Wieża ta potrafi łączyć się z internetem i posiada obsługę praktycznie wszystkich popularnych serwisów muzycznych.