Marketing prowadzony za pośrednictwem sieci WWW

Większa część osób współcześnie wie, jak ważnym przyrządem stał się Internet. Internet to medium wykorzystywane w bardzo wielu aspektach życia tak prywatnego, jak i zawodowego. Sieć służy w dużej mierze do uzyskiwania i utrzymywania kontaktów z innymi osobami, oprócz tego jest również miejscem, w którym można zdobyć wiele ciekawych informacji na rozmaite tematy.

Facebook
Author: downloadsource.fr
Source: http://www.flickr.com
Już długi czas temu spostrzeżono, ze obecność przedsiębiorstw w sieci jest bardzo zalecana z uwagi na większe możliwości docierania do klienta. Aktualnie więc prawie każde przedsiębiorstwo dysponuje własną stroną internetową, poprzez którą można zapoznać się z aktualną ofertą, a niekiedy także dokonać zakupów.

W ostatnim czasie ogromnym przełomem było stworzenie i upowszechnienie tak zwanych mediów społecznościowych. Są to charakterystyczne portale wykorzystywane do nawiązywania kontaktów, poznawania nowych ludzi i dzielenia się własnymi zainteresowaniami. W pewnym momencie zaobserwowano, że marketing internetowy czyli ePR powinno się prowadzić również na tych portalach z pomocą agencji interaktywnej jak http://www.artefakt.pl/oferta/epr (http://www.artefakt.pl/oferta/epr).

Jakie są cele marketingu społecznościowego?

Przede wszystkim należy pamiętać, że obecnie z mediów społecznościowych korzysta bardzo dużo osób. Pokazanie się przez firmy w tego rodzaju miejscach może więc od razu oznaczać zdobycie szerokiego grona potencjalnych klientów.

Media społecznościowe
Author: ijclark
Source: http://www.flickr.com
Posiadacze firm korzystają więc z możliwości, jakie stwarzają media społecznościowe, do bezpośredniego kontaktowania się z klientami i zachęcania ich do korzystania z oferty. Portale społecznościowe są niezwykle przydatnym narzędziem do udostępniania informacji o aktualnej ofercie, jak również o ewentualnych zmianach ofert.

W czołówce wciąż Facebook

Kilka lat temu w gronie portali społecznościowych na pierwsze miejsce wyszedł Facebook, który jest portalem o charakterze międzynarodowym. Od tamtego czasu cały czas jest na czele w kwestii liczby użytkowników i ogólnej popularności. Tam więc kierują się najpierw przedsiębiorcy pragnący promować własne produkty i ofertę.

Marketing na Facebooku bywa bardzo efektywnym sposobem na zdobywanie klientów, ale również stałe przywiązywanie ich do marki. Jednym ze znanych sposobów na uatrakcyjnienie wizerunku marki jest organizowanie konkursów z upominkami dla udzielających się użytkowników.