Trudności z utrzymaniem porządku w domu

Utrzymanie mieszkania w czystości to szalenie kłopotliwe zadanie. Wiedzą o tym przede wszystkim rodzice małych dzieci, ale też osoby mieszkające samotnie muszą zmagać się z kurzem i bałaganem, które pojawiają się mimo systematycznego dbania o porządek. Jak poradzić sobie z takim kłopotem? Jakie środki czystości jak i urządzenia mogą być najbardziej przydatne?


odkurzacz centralny
Author: Chez Mummy
Source: http://www.flickr.com
W głównej mierze powinniśmy wyrobić sobie zwyczaj systematycznego sprzątania. Istotnie uprości nam to działanie i wbrew pozorom zaoszczędzi dużo czasu. Sprzątanie co tydzień pochłonie nam o wiele mniej czasu niż gruntowne sprzątanie robione raz w miesiącu. By starania wkładane w sprzątanie nie były nazbyt wysokie, winniśmy zaopatrzyć się w dobry sprzęt.

Konieczny będzie przede wszystkim dobry odkurzacz, z paroma końcówkami i sporą mocą. Świetne rozwiązanie to centralne odkurzacze, lecz nie każdy może sobie na to pozwolić. Więcej w artykule: "Jak wybrać odpowiedni odkurzacz centralny?". Potrzebna będzie też miotła, szufelka i zmiotką oraz mop, jakim na mokro zmyjemy kafelki oraz parkiet. Dysponując takim zestawem bezsprzecznie uporamy się z większością zanieczyszczeń w mieszkaniach i domach.


strona doman.com.pl
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście sam sprzęt jak i akcesoria to nie wszystko, potrzebne nam będą też środki czystości. Między innymi płyn do mycia podłóg, mleczko do czyszczenia, a także płyn do czyszczenia szyb. Taki niewielki zestaw winien nam na start wystarczyć, jednakże może być tak, że z pewnymi plamami lub zanieczyszczeniami sobie nie damy rady.

Powinniśmy wówczas skorzystać z wiedzy naszych mam albo ciotek i wykorzystać domowe sposoby na zanieczyszczenia. Receptur na środki usuwające plamy z wina na dywanie czy kawy na kanapie, poszukiwać możemy też online. Funkcjonuje mnóstwo serwisów internetowych o okołodomowej tematyce, na których odszukamy mnóstwo wartościowych podpowiedzi jak i rad, dzięki czemu dbanie o czystość w domu lub mieszkaniu będzie dużo łatwiejsze. Wiele nauczyć się można także z programów w telewizji.