W jaki sposób wybrać fotografa ślubnego?

Dobór fotografa ślubnego a także kamerzysty jest trudny. Efekt ich pracy będzie widoczny dopiero po uroczystości i wówczas widać, czy był właściwy.


To nie orkiestra, którzy mają ułożony scenariusz na każdą możliwość.


zdjęcia z powietrza
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


To nie salon sukien ślubnych, który pokazuje tą suknię, jaką zamówicie. To ostatecznie nie restauracja, która działa za każdym razem w tych samych warunkach, a kuchni jak też kelnerów nic nie zaskoczy. Fotografik uzależniony jest od masy elementów, jakie mają oddziaływanie na końcowy wygląd zdjęć. Ważniejsze z nich to aura, oświetlenie świątyni a także sali weselnej a także zachowanie się weselników. Pamiętajmy o tym, iż zdjęcia pokazywane nam w portfolio, są dokładnie zdjęciami z portfolio – najlepszymi z najlepszych oraz nierzadko wykonanymi w najbardziej sprzyjających okolicznościach. Niektórzy fotograficy wykonują również zdjęcia z powietrza.
Na pogodę nie mamy żadnego wpływu, zaś pozbawiony okien urokliwy wiejski kościółek z drewnianymi ścianami może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia dla fotografika, który urzekł nas ładnymi zdjęciami zaślubin w plenerze. Polecenia od zadowolonych par, które osobiście znamy, to doskonała reklama dla fotografa. Na polecenia ze ślubnych for internetowych należy patrzeć z ostrożnością, zwłaszcza, jeżeli pochodzą od osób z małą liczbą wpisów. Przeglądajmy reklamy oraz odwiedzajmy strony www fotografików.


Jeżeli już uda nam się zebrać listę fotografików, jakich fotografie nam odpowiadają, można wysyłać e-maila z pytaniem o dostępność terminu, prośbą o przedstawienie detali oferty oraz cennik. Ta forma kontaktu umożliwi nam porównanie wszystkich ofert.