Wykorzystanie dobrego sprzętu toe praktyczne rozwiązanie

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić sprzątanie bez zastosowania elektroluksu, zwłaszcza czyszczenie dywanów i wykładzin.


Przy zakupie takiego urządzenia trzeba dokładnie przemyśleć jego parametry.


W elektroluksie bardzo istotna jest siła ssania. Taka moc określa siłę, z jaką są zasysane zanieczyszczenia i to naturalnie ona świadczy o efektywności maszyny. Jeśli w budynku nie ma dzieci, ani zwierząt, wystarczy siła ssania 300-350 W. Zaś jeśli zamieszkujemy ze zwierzętami, bądź domownicy są wrażliwi na kurz i pyłki, sprawdzi się sprzęt o wyższej mocy. Najlepszym rozstrzygnięciem jest zakup jednostki o regulowanej siły ssania, gdyż każde podłoże potrzebuje różnej siły wciągania.


etui
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Komfortowym rozwiązaniem jest rura do odkurzacza teleskopowa, czyli o korygowanej długości, którą można dopasować do wzrostu porządkującej osoby. Mniejsze znaczenie posiada natomiast surowiec, z jakiego rura została wykonana, powinno się tylko pamiętać, że plastykowe są lżejsze od metalowych.


Osiągalne w punktach odkurzacze są wyposażone w podstawowe komplety dodatków, szczotkę uniwersalną z przełącznikiem, szczotkę do parkietów, do tapicerki, również do porządkowania trudno dostępnych kącików.


dyski przenośne
Author: Pure Energy


rura do odkurzacza
Author: Reg Natarajan
Source: http://www.flickr.com


Niezwykle ważne w każdym odkurzaczu są filtry. Te umiejscowione przed pojemnikiem na kurz mają za obowiązek zabezpieczać napęd, natomiast wylotowe filtrują wylatujące powietrze.


Warto dbać o filtry, bowiem od nich zależy czystość powietrza w sprzątanym pomieszczeniu.


Odkurzacze uniwersalne są bardzo często wybierane przez kupujących. Charakteryzowane są jako wielofunkcyjne, albowiem dodatkowo mogą zbierać płyny, prać dywany i tapicerkę, myć podłogi, bądź okna.