Jeśli potrzebny nam wodoodporny telefon, to musimy zobaczyć, jaki ma certyfikat

Jeśli pracujemy w bardzo trudnych warunkach lub przykładowo uwielbiamy sporty ekstremalne, to dobrym pomysłem może być nabycie pancernego telefonu.


telefon ip67
Author: Samsung
Source: Samsung


W tym przypadku istotną kwestią jest oznaczenie IP.


Zdjęcie w technice rybie oko
Author: Fernando L
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli pragniemy upewnić się, że nasz telefon będzie odporny na wodę, to powinien on mieć właściwy certyfikat. Należy pamiętać, że telefon IP67 to urządzenie, które możemy tylko na chwilę włożyć do wody. Certyfikaty IP przyznawane są przez profesjonalną komisję międzynarodową, więc te cyfry są niezwykle ważne. Jeżeli zakupimy telefon IP67 oraz wpadnie on nam do wody na dłużej, to zostanie uszkodzony. Jeżeli więc jesteśmy przykładowo na placu budowy, gdzie jest mnóstwo kurzu i aparat z certyfikatem IP67 wpadnie nam do płytkiej kałuży, to nie stanie się nic strasznego.
Jeśli jednak pragniemy mieć urządzenie całkowicie uodpornione na długie zanurzenie w wodzie, to musimy kupić telefon (adres tej strony) IP68. Aby znaleźć znakomitą propozycję, opłaca się zajrzeć do sieci. Starczy uruchomić przeglądarkę i wstukać odpowiednie hasło, żeby dostać multum przydatnych rezultatów z adresami stron salonów online. Jeżeli już postanowimy czy chcemy mieć telefon (tutaj więcej) IP68 czy IP67, to na pewno odnajdziemy duży wybór.


Pancerne telefony są coraz bardziej popularne, szczególnie pośród ludzi, którym niezbędne są funkcjonalne oraz porządne gadżety, potrafiące wytrzymać naprawdę ekstremalne warunki.


Dobrze będzie poprzeglądać propozycje paru salonów. Możliwe, że znajdziemy ciekawe propozycje i trochę oszczędzimy.