Wiele osób się zastsnawia, czemu technologia led jest faktycznie lepsza niż inne? Oto parę przykładów

Jak przy każdej okazji pojawienia się czegoś nowego, tak i w temacie diod led pojawiło się wiele mitów. Przede wszystkim padają problemy, czy oświetlenie led jest szkodliwe dla zdrowia, a konkretnie dla oczu. czasem zjawiają się bowiem pogłoski o rzekomym negatywnym wpływie oświetlenia led i ekranu led na wzrok, czy zawartości niebezpiecznych substancji w diodach led. Wartowytłumaczyć te zagadnienia.

led
Author: unbekannt270
Source: http://www.flickr.com
Światło ma naprawdę ogromny wpływ na organizm człowieka, a to z tego względu, że nasz rytm biologiczny jest bardzo od niego uzależniony. Faktem jest, że najistotniejszy wpływ ma światło słońca, które jest odpowiedzialne za ustawienie naszego rytmu w trakcie doby, co więcej – ma wpływ na aktywność organizmu. Jak twierdzą specjaliści człowiek musi być przez co najmniej kilka godzin podczas dnia w świetle o natężeniu przynajmniej 4000 lux, to potrzebne,by organizm mógł działać prawidłowo (www.medas-media.com.pl/). Jeżeli światła jest zbyt mało wówczas organizm wytwarza zbyt małe ilości witaminy D.

A to oznacza,że następuje spadek koncentracji, stajemy się senni, stajemy się podatni nawet na stany depresyjne. To jednakże nie jest spowodowane stanem oświetlenia led, a zbyt mało światła słonecznego. Jednak, sztuczne oświetlenie również nie pozostaje bez wpływu, chociaż jego natężenie jest za małe, by miało wpływ na nasz cykl w czasie doby. Jednocześnie, jasność i odcień światła sztucznego są w stanie wpłynąć na nastrój, zdolności do koncentracji czy psychiczne samopoczucie człowieka.

W takiej sytuacji nie ma jednak znaczenia czy myślimy o świetle led czy o standardowych świetlówkach. Znaczenie ma natężenie i kolor, czyli temperaturę barwową dla światła białego. długoletnie badania potwierdzają, że jeśli chodzi o oświetlenie led występują aż trzy niebezpieczeństwa dla naszych oczu. Jednakowoż, nie martwmy się, bo te niebezpieczeństwa odnoszą się do oświetlenia led gorszej jakości, czyli tanie akcesoria niemarkowych producentów.pomieszczenie z ekranami LED
Author: Anthony Crider
Source: http://www.flickr.com
Jednym z tych kłopotów to brak trwałej smugi światła. Dzieje się tak, w momencie gdy elektronika sterująca lub zasilająca diody led jest niskiej jakości. W takiej chwili może wystąpić efekt migotania. Oślepianie - diody led to części elektroniczne o sporej luminacji - medas-media.com.pl/. To niewielkie rozmiary emitujące jednak spore ilości światła. Jeśli malutki punkcik świeci bardzo jasno to naprawdę mocno nas oślepia, co niestety źle wpływa na nasz wzrok. Podsumowując warto powiedzieć o niebieskim świetle. Długotrwałe narażenie wzroku na niebieskie światło wpływa negatywnie na fotoreceptory w nabłoku barwnikowym siatkówki.