Jakim sposobem działa pracownik call center? Opowiadamy jak to jest.

Nie każdy może zostać pracownikiem call center. Z jakimi atrybutami sprzężona jest ta profesja? Każdy, kto próbował swoich sił w tym zawodzie nie zawsze jest zadowolony z osiąganych rezultatów.


call center
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Rozmowa przez telefon prowadzona poprzez systemy call center bywa czasami bardzo trudnai niewdzięczna. Dlatego bardzo ważne są szkolenia.
Każdy chlebodawca prowadzący działalność typu call center powinienodpowiednio przeszkolić swoich pracowników. Sprzedaż pośrednia jest trudniejsza niż jej bezpośredni odpowiednik. Już pierwszą trudność sprawia już to, że nie widzimy ewentualnego klienta. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, jaki posiada nastrój. Dźwięk głosu nie nie zawsze jest w stanie odwzorować nastawienie tak, jak robi to mimika twarzy albo poza ciała. Ale w przypadku rozmów przez systemy call center tak samoistotne jest odgadnięcie dążenia dyskutanta. Dodatkowo odbiorcy nawykli już do tego, że są do czegoś nakłaniani. Nie ulegają już tak magii reklamy i rozmowy. W związku z tym pracownik call center musi być szczery. Czołowąinklinacją jest nadanie rozmowie charakteru pogawędki. Trzebawięc znaleźć z rozmówcą wspólny temat. Zawsze (więcejna ten temat- strona tutaj) sprawdza się żart i dopasowane do rozmówcy poczucie humoru. Następną kwestią efektywnej pracy przez systemy call center jest właściwe reagowanie na porażki. Nie należy brać do siebie brak sukcesów. Zwłaszcza, że ludzie wokół nas są różni. Bardzo często należy radzić sobie z napaścią słowną i ignorancją.


Szkolenia dla pracowników call center uczą głównie, w jaki sposób rozpocząć rozmowę i jak ją satysfakcjonująco wyciszyć i zakończyć. Pośrodku jest oczywiście efektywnierealizowany proces sprzedażowy.